De temperatuur op 2 december 1923 lag tussen -4,0 °C en 0,7 °C en was gemiddeld -1,3 °C. Er was 3,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
24 oktober » Oprichting van de Albanese voetbalclub KS Flamurtari Vlorë.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
Trouwdag 28 februari 1945
De temperatuur op 28 februari 1945 lag tussen 5,3 °C en 10,2 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
1 april » Tweede Wereldoorlog: Slag om Okinawa - Amerikaanse troepen landden op Okinawa in de laatste campagne van de oorlog.
29 april » Oprichting van het Algemeen Belgisch Vakverbond (ABVV).
3 mei » In de Lübecker Bocht bombarderen de geallieerden drie schepen met gevangenen uit concentratiekamp Neuengamme. 8000 gevangenen komen om het leven.
15 augustus » Keizer Hirohito houdt een radiotoespraak waarin hij de onvoorwaardelijk overgave van Japan bekendmaakt. Dit is het einde van de Tweede Wereldoorlog.
31 oktober » Peru wordt een lidstaat van de Verenigde Naties
13 november » Soekarno wordt gekozen tot president van de republiek Indonesië.
Dag van overlijden 27 juni 2008
De temperatuur op 27 juni 2008 lag tussen 12,4 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 10,0 uur zonneschijn (60%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
2 februari » Huwelijk van de Franse president Nicolas Sarkozy met Carla Bruni.
20 april » PSV wordt voor de vierde keer op rij landskampioen voetbal. Het is de 21e in de clubhistorie.
3 juni » De Veiligheidsraad van de VN machtigt landen om in Somalische territoriale wateren op te treden tegen piraten.
17 augustus » Zwemmer Michael Phelps wint acht keer goud op de Olympische Spelen. Hiermee verbreekt hij het record van zijn landgenoot, de Amerikaan Mark Spitz.
1 november » De Boliviaanse president Evo Morales schort voor onbepaalde tijd de werkzaamheden op van de Amerikaanse drugsbestrijdingsdienst DEA in zijn land.
18 november » Een Indiase oorlogsbodem slaat een aanval af van Somalische piraten in de Golf van Aden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.J. Oving, "Stamboom Oving", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oving/I39020.php : benaderd 13 januari 2026), "Jacobus Eduardo HILLEN (1923-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.