De temperatuur op 13 maart 1942 lag tussen -5,1 °C en 4,6 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
5 juni » Slag bij Midway: De United States Navy verwerft het maritieme overwicht in de Stille Oceaan door vier Japanse vliegdekschepen tot zinken te brengen.
10 juni » Een groot deel van de bevolking van Lidice wordt in een wraakactie op bevel van Hitler uitgemoord. Het Tsjechische dorp wordt platgebulldozerd.
12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
19 november » De Sovjet-Unie zet tegenaanval op Stalingrad in.
26 november » Première van de film Casablanca in New York.
Dag van overlijden 15 november 2014
De temperatuur op 15 november 2014 lag tussen 7,5 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 8,0 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
7 januari » Noord-Amerika kampt met extreme kou waarbij de temperatuur daalt tot onder de 30 graden onder nul. Alleen al in de Verenigde Staten vallen er 21 doden. Zie het artikel Koudegolf van 2013 en 2014 in Noord-Amerika.
28 januari » In Bolivia wordt de noodtoestand afgekondigd vanwege de overstromingen die het Zuid-Amerikaanse land al twee maanden teisteren en aan minstens 30 mensen het leven heeft gekost.
8 april » De Wereldgezondheidsorganisatie meldt dat de ebola-epidemie in West-Afrika een van de ergste uitbraken ooit is van het virus. Er zijn al 101 mensen in Guinee aan de ziekte gestorven en tien in buurland Liberia.
19 augustus » Door de islamistische terreurbeweging IS wordt een video naar buiten gebracht waarop de onthoofding is te zien van de Amerikaanse persfotograaf James Foley als vergelding voor de bombardementen door het Amerikaanse leger op stellingen van IS in Noord-Irak. Op de video wordt ook Steven Sotloff getoond als mogelijk het nieuwe slachtoffer.
28 september » De Pool Michał Kwiatkowski wordt wereldkampioen wielrennen op de weg bij de profs in de Spaanse plaats Ponferrada.
28 november » Het Kruger National Park begint met de verhuizing van vijfhonderd neushoorns naar veiliger oorden. Het hoopt daarmee te voorkomen dat de dieren ten prooi vallen aan stropers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: W.J. Oving, "Stamboom Oving", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oving/I13627.php : benaderd 1 januari 2026), "Bertha OVING (1942-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.