De temperatuur op 18 september 1907 lag tussen 5,8 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 11,9 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
3 mei » Oprichting van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe SK.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
8 september » Encycliek Pascendi Dominici Gregis van paus Pius X over de leerstellingen van het modernisme.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
Trouwdag 2 februari 1929
De temperatuur op 2 februari 1929 lag tussen -4,8 °C en 2,2 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 april » Het Paleis voor Volksvlijt in Amsterdam wordt door een grote brand verwoest.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
6 juni » Verheffing van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland tot Apostolisch vicariaat IJsland.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
23 juli » Inwijding van de Christus Koning-kathedraal in Reykjavik door kardinaal Willem Marinus van Rossum, prefect van de Propaganda Fide.
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
Dag van overlijden 2 mei 1993
De temperatuur op 2 mei 1993 lag tussen 9,0 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
17 februari » In de nacht van 16 op 17 zinkt voor de kust van Haïti de overbeladen veerboot Neptune met vluchtelingen: 800 doden en een onbekend aantal vermisten.
11 maart » Het Europese Parlement veroordeelt Griekenland voor de behandeling van dienstweigeraars als misdadigers. Erkende gewetensbezwaarden moeten in Griekenland tweemaal zo lang dienen als dienstplichtig militairen.
3 mei » Drie zwaarbewapende misdadigers ontsnappen uit de gevangenis van Sint-Gillis in Brussel, waarbij verscheidene personen worden gegijzeld.
3 mei » Speciale eenheden van de Algerijnse politie schieten negen islamitische fundamentalisten dood op het platteland, 35 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Algiers.
7 september » Amerikaanse commando's voeren een aanval uit in de Somalische hoofdstad Mogadishu op een vermeend hoofdkwartier van de voortvluchtige krijgsheer en generaal Mohammed Farrah Aidid.
2 december » Drugsbaron Pablo Escobar wordt doodgeschoten in Medellín (Colombia).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nienke Oudbier, "Parenteel van de Vlag1", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oudbier/I4701.php : benaderd 16 februari 2026), "Johannes Bosman (1907-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.