De temperatuur op 30 november 1916 lag tussen -3,7 °C en -1,2 °C en was gemiddeld -2,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
3 februari » Tristan Tzara publiceert in Zürich zijn Dada-manifest.
24 april » Easter Rising in Ierland.
17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
19 september » Oprichting van de Noorse voetbalclub FK Bodø/Glimt.
Trouwdag 19 september 1946
De temperatuur op 19 september 1946 lag tussen 10,5 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 3,7 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
1 april » Een aardbeving met een sterkte van 7,8 bij de Aleoeten creëert een tsunami die de Hawaïaanse eilanden overspoelt. 159 mensen komen om.
1 mei » In Santa Cruz de la Sierra wordt de Boliviaanse voetbalclub Club Blooming opgericht.
9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
22 juli » 91 personen komen in Jeruzalem om het leven bij de bomaanslag op het Koning Davidhotel.
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
16 oktober » De doodvonnissen van het Proces van Neurenberg worden voltrokken.
Dag van overlijden 28 april 2003
De temperatuur op 28 april 2003 lag tussen 9,5 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 1,1 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 2,1 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
26 januari » Zwemmer Pieter van den Hoogenband scherpt in Berlijn zijn eigen Europese record op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) aan tot 1.42,45.
17 mei » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Kazachstan met het Aartsbisdom Astana en de bisdommen Almaty en Karaganda.
20 juni » Actiecomité Stop MARTIJN wordt opgericht en heeft als belangrijkste doelstelling Vereniging MARTIJN tot opheffing te dwingen op basis van de huidige zedenwetgeving.
31 juli » In het Avonturenpark Hellendoorn vindt het laatste optreden plaats van Bassie en Adriaan. Enkele dagen daarvoor wordt bekendgemaakt dat bij "acrobaat" Aad van Toor de ziekte kanker is geconstateerd. Hierdoor moest de geplande afscheidstournee worden onderbroken. Pas later werd duidelijk dat dit het allerlaatste optreden was.
30 augustus » Inwijding van de rooms-katholieke kathedraal van de Heiligen Petrus en Paulus in Ulaanbaatar (Mongolië) door de Italiaanse kardinaal Crescenzio Sepe.
15 november » De Kroaat Dino wint het Junior Eurovisiesongfestival 2003 in Kopenhagen, Denemarken.
Dag van crematie 3 mei 2003
De temperatuur op 3 mei 2003 lag tussen 9,0 °C en 15,3 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 2,1 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 9,0 uur zonneschijn (60%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
8 maart » In een referendum stemt de bevolking van Malta voor toetreding tot de Europese Unie.
3 april » Bij aanvallen op een aantal Congolese dorpen komen enkele honderden mensen om het leven; de identiteit van de daders is onbekend.
7 april » In de Golfoorlog bereiken de Amerikanen het centrum van Bagdad.
23 mei » De Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemmen in met de voorgestelde belastingverlagingen van president George W. Bush, doch in sterk afgeslankte vorm.
7 juni » Justine Henin-Hardenne wint Roland Garros, haar eerste grandslamtitel.
6 december » In Afghanistan komen negen kinderen om bij een Amerikaanse aanval op het huis van een mogelijke terrorist.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Nienke Oudbier, "Parenteel van de Vlag1", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-oudbier/I2523.php : benaderd 3 januari 2026), "Helena Abbestee (1916-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.