Stamboom Otter » Arend Niks (1877-1958)

Persoonlijke gegevens Arend Niks 


Gezin van Arend Niks

Hij is getrouwd met Aaltje Wunnink.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1905 te Avereest, hij was toen 27 jaar oud.


Notities over Arend Niks

vertrokken van Avereest naar Ambt Hardenberg op 14-4-1919.

Tijdstip van geboorte: 14:00 uur.
Datum van aangifte:25-10-1877.
Getuigen bij aangifte:
Jan Eshuis Winkel, oud 50 jaar, arbeider, wonende te Avereest.
Lammert Harbeek, oud 27 jaar, arbeider, wonende te Avereest.

Getuigen bij huwelijk:
Klaas Timmerman, oud 72 jaar , zonder, wonende te Avereest.
Roelof Jalink, oud 61 jaar , barbier, wonende te Avereest.
Hendrik Klinge, oud 43 jaar, veldwachter, wonende te Avereest.
Mozes Philipson, oud 30 jaar, schoenmaker, wonende te Avereest.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Arend Niks?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Arend Niks

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Arend Niks

Aart Niks
1814-1862
Berend Kist
1827-1894
Bonne Niks
1851-1918
Grietje Kist
1855-1940

Arend Niks
1877-1958

1905

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 oktober 1877 lag rond de 7,5 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
    • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e president van de Verenigde Staten
      • 5 maart » Rutherford B. Hayes wordt beëdigd als 19e President van de Verenigde Staten
      • 28 april » In Rotterdam wordt de Willemsspoorbrug over de Nieuwe Maas in gebruik genomen.
      • 10 mei » Roemenië verklaart zichzelf onafhankelijk van Turkije, dit wordt op 26 maart 1881 doorgevoerd na het einde van de Roemeense burgeroorlog.
      • 18 augustus » De Amerikaanse astronoom Asaph Hall ontdekt de manen van Mars. Hij noemt ze Phobos en Deimos.
      • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
    • De temperatuur op 19 mei 1905 lag tussen 11,9 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
      • 24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
      • 28 maart » Cornelius Ehret vraagt octrooi aan op de fax.
      • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
      • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
      • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
    • De temperatuur op 13 augustus 1958 lag tussen 14,9 °C en 20,3 °C en was gemiddeld 16,9 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 5,5 uur zonneschijn (37%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1958: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,1 miljoen inwoners.
      • 13 januari » De Smurfenstrip wordt voor het eerst uitgebracht.
      • 7 februari » De Nederlandse autofabriek Daf introduceert de personenauto met 'het pientere pookje'.
      • 14 maart » Eric Blom, Nederlands televisieregisseur
      • 10 augustus » Zwemster Dawn Fraser uit Australië brengt in Schiedam haar eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag op 1.01,2.
      • 12 september » Jack Kilby presenteert de eerste werkende geïntegreerde schakeling, maar verliest het patent 11 jaar later aan Robert Noyce.
      • 1 december » De Centraal-Afrikaanse Republiek wordt onafhankelijk van Frankrijk
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Niks

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Niks.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Niks.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Niks (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Otter is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Otter, "Stamboom Otter", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-otter/I5734.php : benaderd 8 maart 2026), "Arend Niks (1877-1958)".