Stamboom Ottenhoff - Schilder » Berend Ottinkhof (± 1646-1714)

Persoonlijke gegevens Berend Ottinkhof 


Gezin van Berend Ottinkhof

Hij is getrouwd met Aelken ten Horenhuis Horenhuijs.

Zij zijn getrouwd op 23 januari 1676 te Denekamp.Bron 3

Ze zijn in de kerk getrouwd op 23 januari 1676 te Denekamp.Bron 1


Kind(eren):

  1. Lambert Ottinkhof  ± 1682-1766 
  2. Evert Ottinkhof  ± 1688-< 1721 
  3. Barendt Ottinkhof  ± 1693-1746 


Notities over Berend Ottinkhof

alias Berend Dierselhuis / Heuren Berend / Dijrsel Berend
Berend trouwt in op hoeve Horenhuis / Heurenhuis / Hörenhuijs / Hörenhúijs / Hörenhûijs.
Mogelijk heeft Berend eerst op de hoeve Dierselman gewerkt en komt zijn alias Berend Dierselhuis daar vandaan. In bron "Genealogie Dierselhuis" trouwt Berend Dierselman in 1676 met Aelken Ottinkhof (hier de achternamen verwisseld!).
De hoeve (erve) Dierselman wordt in 1601 voor een deel verwoest hetgeen te wijten is aan de 80 jarige oorlog, en de veldtocht van prins Maurits naar de graafschap Lingen. Ook de Brandehof is destijds verwoest. Zie Canon van Denekamp <https://www.canonvannederland.nl/nl/overijssel/twente/denekamp/maurits-op-huis-boegelscamp>.
Bij de doop van zoon Gerrijt Jan in 1678 wordt Lambert ten Hörenhuis als vader vermeld. Lambert Heurenhuis wordt verder nergens vermeld; Lambert moet dus wel Berend zijn. De namen Lambert en Berend werden vaker door elkaar gebruikt.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Ottinkhof?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Ottinkhof

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Ottinkhof

Lambert Ottinkhof
± 1580-????
NN Onbekend
± 1615-< 1697

Berend Ottinkhof
± 1646-1714

1676
Lambert Ottinkhof
± 1682-1766
Evert Ottinkhof
± 1688-< 1721
Barendt Ottinkhof
± 1693-1746

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Transcripties vpnd.nl Denekamp
    2. DTB Denekamp 1675-1820
    3. DTB Denekamp 1675-1820 pag 81

    Over de familienaam Ottinkhof


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Ottenhoff, "Stamboom Ottenhoff - Schilder", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ottenhoff/I24452.php : benaderd 25 december 2025), "Berend Ottinkhof (± 1646-1714)".