8 februari » Benoeming van Henricus van de Wetering tot hulpbisschop van Utrecht.
16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
10 augustus » Groot-Brittannië, Eerste Proms-concert.
8 november » Wilhelm Röntgen ontdekt de röntgenstraling.
28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
Trouwdag 19 oktober 1912
De temperatuur op 19 oktober 1912 lag tussen 4,2 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 10,0 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 5,4 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
18 mei » George Horine, een Californische student, springt bij wedstrijden in het stadion van de Stanford-universiteit ter voorbereiding van de Olympische Spelen als eerste atleet 2 meter hoog.
4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
17 oktober » Het Ottomaanse Rijk verklaart de oorlog aan Bulgarije en Servië.
28 november » Onafhankelijkheid van Albanië
Dag van overlijden 31 oktober 1962
De temperatuur op 31 oktober 1962 lag tussen 2,9 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 2,8 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » De Mercury MA-6 wordt gelanceerd met aan boord John Glenn. Hij was daarmee de derde Amerikaan in de ruimte, maar wel de eerste Amerikaan in een baan om de aarde.
5 april » Na bijna vier jaar boren ontmoeten Zwitserse en Italiaanse arbeiders elkaar onder de St.-Bernhard. In maart 1964 wordt de Grote Sint-Bernhardtunnel voor auto's geopend.
9 mei » De Beatles tekenen hun eerste contract met EMI Parlophone.
31 juli » Om 23:59 stopt zeezender Radio Mercur met haar officiële programma's, omdat de Scandinavische landen de volgende dag de antizeezenderwet in werking laten treden.
1 oktober » In Leiden wordt de ALSRV Asopos opgericht door een aantal studenten die geen lid meer wilden zijn van het corps.
3 oktober » De Mercury MA-8 wordt gelanceerd met aan boord Wally Schirra.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G.S. Orsel, "Stamboom Orsel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-orsel/I1728.php : benaderd 26 januari 2026), "Menno van der Laan (1895-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.