Stamboom Opstal » Anna Catharina van Opstal (1836-1906)

Persoonlijke gegevens Anna Catharina van Opstal 


Gezin van Anna Catharina van Opstal

Zij is getrouwd met Carolus Henricus (Charles Henry) Smets.

Zij zijn getrouwd op 2 juli 1863 te Geel, Antwerpen, België, zij was toen 27 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Petrus Smets  1872-1958
  2. Maria Dymphna Smets  1878-1916

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Catharina van Opstal?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Catharina van Opstal

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Catharina van Opstal


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Rijksarchief België. Akte 633503848. BS Geel. Datum 15-01-1836. Tafel 372. Blad GEL-1836-FS07-0546. Vader Henricus Van Opstal. Moeder Anna Maria Sprengers.
    2. Rijksarchief België. Akte 780239592. BS Geel. Akte GEL-1906-X093. Blad GEL-1906-RA18-049. Datum 23-03-1906. Overledene Anna Catharina Vanopstal. Geboorte 15-01-1836 te Gheel. Vader Henricus Vanopstal. Moeder Anna Maria Sprengers.
    3. Rijksarchief België. Akte 690028816. BS Geel. Datum 02-07-1863. Tafel 373. Blad GEL-1863-FS13-634. Bruid Anna Catharina Vanopstal. Geboorte 15-01-1836 te Gheel. Bruidegom Carolus Henricus Smets. Geboorte 20-10-1815 te Gheel. Vader bruidegom Gummarus Smets. Moeder bruidegom Joanna Groenen. Vader bruid Henricus Vanopstal. Moeder bruid Anna Maria Sprengers.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 15 januari 1836 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen bui. Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig). Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
      • 6 maart » Val van Fort Alamo
      • 21 april » De Republiek Texas boekt een overwinning op Mexico in de Slag bij San Jacinto. Antonio López de Santa Anna wordt gevangengenomen.
      • 1 juni » Charles Darwin komt aan in Kaapstad.
      • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
      • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.
    • De temperatuur op 2 juli 1863 lag rond de 14,3 °C. De winddruk was 6.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 78%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
      • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
      • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
      • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
      • 11 augustus » Cambodja wordt een protectoraat van Frankrijk.
      • 8 december » Brand in de Iglesia de la Compañia de Jesus in Santiago, Chile. Dodelijkste gebouwbrand in de moderne geschiedenis. Tussen 2000 en 3000 doden.
    • De temperatuur op 23 maart 1906 lag tussen -3,8 °C en 2,6 °C en was gemiddeld -0,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 8,1 uur zonneschijn (66%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 29 januari » De Nederlandse schaatser Coen de Koning vestigt het werelduurrecord op de schaats in Davos: in één uur tijd schaatst hij 32370 m.
      • 10 maart » In het Franse Courrières komen bij een grote mijnramp 1100 mijnwerkers om.
      • 26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
      • 18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
      • 13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
      • 3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Opstal


    De publicatie Stamboom Opstal is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Simon Opstal, "Stamboom Opstal", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-opstal/I1890.php : benaderd 20 januari 2026), "Anna Catharina van Opstal (1836-1906)".