De temperatuur op 6 mei 1923 lag tussen 9,6 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 2,0 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
8 november » In München vindt de Bierkellerputsch plaats onder leiding van Adolf Hitler.
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.
Trouwdag 2 januari 1950
De temperatuur op 2 januari 1950 lag tussen -0,3 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 8,5 mm neerslag gedurende 7,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 januari » Nederland krijgt ingevolge de overeenkomst tussen de geallieerde mogendheden inzake de van Duitsland te ontvangen herstelbetalingen 30.646kg goud toegewezen.
9 januari » In Colombo komen de ministers van Buitenlandse Zaken van het Britse Gemenebest bijeen om de basis te leggen van het Colombo-plan.
19 maart » Zaligverklaring van Paola Elisabetta Cerioli (1816-1865), Italiaans stichteres van de Zusters van de Heilige Familie, in Rome door Paus Pius XII.
14 april » De DAF-fabriek in Eindhoven wordt geopend.
22 juli » Na lang politiek gekrakeel en een volksraadpleging over zijn houding in de oorlog, betrekt de Belgische koning Leopold III weer zijn paleis in Laken.
29 november » Noord-Koreaanse en Chinese troepen dwingen de troepen van de Verenigde Naties zich terug te trekken uit Noord-Korea.
Dag van overlijden 16 december 2008
De temperatuur op 16 december 2008 lag tussen -1,5 °C en 1,6 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
20 april » In België wordt Standard Luik voor het eerst in 25 jaar landskampioen voetbal.
27 april » Feyenoord wint de 90ste editie van de KNVB beker ten koste van Roda JC.
9 mei » Bij een zeer grote brand op een scheepswerf in De Punt (Drenthe) komen drie brandweermensen van korps Eelde om.
8 augustus » Openingsceremonie van de Olympische Zomerspelen in Peking.
16 augustus » De Jamaicaanse atleet Usain Bolt verbetert het wereldrecord 100 meter sprint voor mannen tot 9.69 seconden op de Olympische Spelen van Beijing.
22 oktober » India lanceert zijn eerste maansatelliet, de Chandrayaan-1. Het is een grote stap vooruit voor het ruimteprogramma van het in Bangalore gevestigde Indian Space Research Organisation (ISRO).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Opperman, "Stamboom Opperman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-opperman/I721.php : benaderd 16 oktober 2026), "Lucia Johanna Hendrika "Luus" Opperman (1923-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.