Stamboom Ooms-Ringeling en verwanten » carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout) (± 1729-1783)

Persoonlijke gegevens carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout) 

  • Hij is geboren rond 1729 in frankfurt, duitsland.
  • Beroep: tabakswerker.
  • Hij is overleden februari 1783.
  • Hij is begraven op 9 februari 1783 in amsterdam, .
    karth. kerhof
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 november 2024.

Gezin van carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout)

(1) Hij is getrouwd met jannetje schoonemans.

Zij zijn getrouwd op 25 april 1766 te amsterdam, .


611/137

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met martie (marretje) roest.

Zij zijn getrouwd op 16 december 1774 te amsterdam, .


620/2

Kind(eren):



Notities over carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout)


1766 - van frankfort am main - op oostenburg - ouders doot - met sijn nigt trijntje bak

13 Nov 1766 - carolus wordt ingeschreven als poorter

1774 - in de goublomstraat - weeskamer voldaan den 13 dec 1774

1783 - overlijdt in de palmstraat

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout)


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 december 1774 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: dampig regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1774: Bron: Wikipedia
    • 8 mei » Volgens de Friese predikant Eelko Alta zou de wereld op deze dag vergaan vanwege een samenstand van de planeten Mars, Venus, Jupiter, Mercurius en de maan.
    • 10 mei » Lodewijk XVI wordt koning van Frankrijk.
    • 21 juli » Het Verdrag van Küçük Kaynarca maakt een einde aan de vijfde Russisch-Turkse Oorlog (van elf).
  • De temperatuur op 9 februari 1783 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » Aardbeving in de omgeving van Monteleone in Italië om 7 uur ’s avonds, met 26.750 doden
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 8 juni » In de vulkaan Laki, op IJsland, begint een uitbarsting die acht maanden zal duren, en die meer dan negenduizend mensen het leven kost. Ook is dit het begin van een achtjarige hongersnood.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
    • 21 november » In Frankrijk vindt de eerste bemande luchtballonvaart plaats .

Over de familienaam Esterhout (jesterhoudt, isterhout)


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Elviera Ooms - Ringeling, "Stamboom Ooms-Ringeling en verwanten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ooms-ringeling/I22381.php : benaderd 18 januari 2026), "carolus esterhout (jesterhoudt, isterhout) (± 1729-1783)".