De temperatuur op 10 januari 1960 lag tussen -7,4 °C en -0,4 °C en was gemiddeld -3,4 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 april » De eerste succesvolle weersatelliet ter wereld wordt gelanceerd, de TIROS-1.
18 april » Eerste testuitzending van de V.R.O.N. (=Radio Veronica).
22 mei » Het zuiden van Chili wordt getroffen door een aardbeving met een kracht van 9,5 op de schaal van Richter. Deze Grote Chileense aardbeving is de sterkste ooit gemeten.
5 augustus » Opper-Volta (sinds 1984 Burkina Faso) wordt onafhankelijk van Frankrijk.
17 augustus » Gabon wordt onafhankelijk en Gabriël Léon M'ba wordt tot president verkozen.
16 december » Een DC-8 van United Airlines en een Super-Constellation van TWA komen met elkaar in botsing boven New York waarbij 134 mensen omkomen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ted Olde Scheper, "Stamboom Olde Scheper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-olde-scheper/I2405.php : benaderd 14 oktober 2026), "Berhard-Johannes Selker (-1960)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.