Stamboom Ocken » Jan Meesters (1850-1904)

Persoonlijke gegevens Jan Meesters 

Bron 1

Gezin van Jan Meesters

Hij is getrouwd met Françoise Caroline Madelon Weerts.

Zij zijn getrouwd op 22 april 1881 te Epe, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):



Notities over Jan Meesters

Liberaal afgevaardigde voor het district Steenwijk; van de hoofdplaats van dat district was hij later vijf jaar burgemeester. Voordien was hij net als zijn vader eigenaar van een leerlooierij. Zijn vader was eveneens burgemeester en Tweede Kamerlid. In de Kamer hield hij zich met landbouw en waterstaat bezig, in het bijzonder met betrekking tot Overijssel.

vooruitstrevende kamerclub, 'club-Pyttersen', liberaal. in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

levensbeschouwing : Nederlands Hervormd

partij/stroming :
- liberaal
- Takkiaan, 1894
lid tussentijds gevormde fractie(s)
- Vooruitstrevend-Liberale Kamerclub, van mei 1894 tot 10 juni 1896
- Club-Pyttersen, van 10 juni 1896 tot 21 september 1897 (gematigd liberalen onder leiding van Pyttersen)

hoofdfuncties en beroepen :
- leerlooier, lid firma "J.M. Meesters en Zn." te Steenwijk
- lid gemeenteraad van Steenwijk, van 1888 tot 1899
- lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Steenwijk)
- burgemeester van Steenwijk, van 1 juni 1899 tot 5 januari 1904

nevenfuncties :
- voorzitter landbouwvereniging Steenwijk en omstreken (oprichter)
- voorzitter-commissaris Coöperatieve bouwvereniging "Eigen Haard" (oprichter)
- secretaris Raad van Beroep voor de vermogens- en personele belasting te Zwolle
- hoofdingeland waterschap Vollenhoven
- lid Centrale Watersnood-commissie in Overijssel, 1895

opleiding, voortgezet onderwijs :
- middelbare opleiding te Zwolle
- middelbare opleiding pensionaat "W.A. Elberts"
- vijfjarige h.b.s. te Haarlem, tot 1869
- driejarige studie te Duitsland

activiteiten als parlementariër :
- Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met waterstaats-, landbouw- en bestuurlijke aangelegenheden en met zaken betreffende Overijssel

wetenswaardigheden algemeen :
- Vertegenwoordigde de regering in 1900 op een Congres van landbouw en visserij in Parijs

verkiezingen :
- Werd in 1891 verslagen door jhr. G.J.Th. Beelaerts van Blokland (a.r.)
- Versloeg in 1894 jhr. G.J.Th. Beelaerts van Blokland (a.r./anti-takkiaan) na herstemming
- Versloeg in 1897 A.Ph.R.C. baron van der Borch van Verwolde (arp) na herstemming
- Werd in 1901 verslagen door L.F. Duymaer van Twist (arp)

woonplaats Steenwijk

publicaties/bronnen :
- Onze Afgevaardigden 1897
- Ned. Patriciaat, 1937

familie/gezin:
kinderen : 1 dochter en 1 zoon

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Meesters?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Meesters

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Meesters


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. historischcentrumoverijssel
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 september 1850 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
  • De temperatuur op 22 april 1881 lag rond de 6,7 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
    • 4 maart » Een studie in rood, het eerste Sherlock Holmes verhaal begint.
    • 30 juni » Opening van het Széchenyibad in het Hongaarse hoofdstad Boedapest.
    • 23 juli » De 5-jarige Johannes Huibers, later bisschop van Haarlem, legt de eerste steen van het Centraal Station te Amsterdam.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 5 januari 1904 lag tussen -3,1 °C en 3,8 °C en was gemiddeld -0,4 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
    • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
    • 3 maart » Keizer Wilhelm II van Duitsland wordt de eerste persoon die een politieke opname maakt met behulp van Thomas Edisons cilinder.
    • 12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
    • 26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
    • 8 oktober » Een zware storm raast langs de Nederlandse kust. Verscheidene vissersvaartuigen zinken. Alleen uit Urk al komen 14 vissers om het leven.
    • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Meesters

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meesters.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meesters.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meesters (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Ocken is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Lucas A. Ocken, "Stamboom Ocken", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ocken/I21346.php : benaderd 15 januari 2026), "Jan Meesters (1850-1904)".