De temperatuur op 12 maart 1923 lag tussen -0,2 °C en 4,7 °C en was gemiddeld 3,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
5 april » Firestone Tire and Rubber Company in Ohio begint met de productie van luchtbanden.
12 juni » Oprichting van de Rooms-katholieke Apostolische Prefectuur IJsland.
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
Trouwdag 1 juni 1946
De temperatuur op 1 juni 1946 lag tussen 7,4 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 10,5 mm neerslag gedurende 3,7 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
24 februari » Juan Perón wordt gekozen als president van Argentinië.
1 april » Een aardbeving met een sterkte van 7,8 bij de Aleoeten creëert een tsunami die de Hawaïaanse eilanden overspoelt. 159 mensen komen om.
4 juli » De Filipijnen worden onafhankelijk van de Verenigde Staten
15 oktober » Hermann Göring, de oprichter van de Luftwaffe, vergiftigt zichzelf in de nacht voor zijn geplande executie.
5 december » New York wordt verkozen tot permanente zetel van de Verenigde Naties.
31 december » Juan Perón wordt staatshoofd van Argentinië met zijn vrouw Eva Perón de dame van Roofridge.
Dag van overlijden 18 april 1998
De temperatuur op 18 april 1998 lag tussen 7,1 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Er was 0,7 uur zonneschijn (5%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
29 januari » Zestien landen tekenen de akkoorden voor het Internationaal ruimtestation ISS.
15 maart » Zaligverklaring van Eugene Bossilkov (1900-1952), Bulgaars bisschop en martelaar, in Rome door paus Johannes Paulus II.
7 april » Hockeyclub 's-Hertogenbosch wint de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse door titelverdediger Amsterdam in de derde wedstrijd van finale van de play-offs met 2-1 te verslaan.
19 april » Ronny Ligneel wint de veertiende editie van de marathon van Antwerpen in een tijd van 2:15.22.
7 juni » Bij het Amerikaanse stadje Jasper (Texas) wordt de zwarte James Byrd, Jr. door drie blanken met een ketting aan hun auto geknoopt en over 3 mijl meegesleept en daardoor vermoord. De daders, sympathisanten van de Aryan Brotherhood en de Ku Klux Klan, worden later veroordeeld tot tweemaal de doodstraf en eenmaal levenslang.
19 juli » In Tel Aviv verbetert atleet Patrick van Balkom het tien jaar oude Nederlands record op de 100 meter van Achmed de Kom (10,25 seconden) met een tijd van 10,23 seconden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Joke ter Weele, "Stamboom Nouws", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nouws/I876.php : benaderd 1 maart 2026), "Johannes Bartholomeus Adrianus Nouws (1923-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.