Hij is getrouwd met Mechtelt Hendriksdr van der (de) Maelstede.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
beroep: hereboer, woonde te ossendrecht
Bron: stamboom-beijers-van-voxdale.pdf
M.b.t. Voxdael zijn er een aantal akten bekend, waarin ook Jan Beyerssone wordt vernoemd:
• Albrecht, Hertog ven Beieren, geeft aan Beyerline Poppen sone een gedeelte van het noordelijk en zuidelijk Boxdale (lees:Voxdale), gelegen in de duinen bij Haamstede, in leen (25 maart 1400).
• Philips, Hertog van Bourgondie, verklaart dat Oude Jan Bayers'zone van Voxdol aan hem heeft opgedragen, ten behoeve van Jonge Jen Beyers 'zone, zijn neef, het schoutambacht van Bewesterschelde en Beoosterschelde benevens landen, gelegen in de duinen bij Haamstede, waarvoor de laatste leenhulde heeft gedaan (31 oktober 1444).
• Karel, hertog van Bourgondië, beleent Jan Jan Beyers ‘zoon van Boxdal (lees: Voxdale) met het schoutambacht van Bewesteren Beoosterschelde benevens met Voxdal, gelegen in de duinen bij Haamstede (14 maart 1469).
• Maximiliaan, Roomsch-koning, beleent Jan Boutius, kleinzoon van Jan Beyers'zone, met de heerlijkheid Vocxdal, gelegen in de duinen bij Haamstede (22 december 1491).
Bron: stamboom-beijers-van-voxdale.pdf
In de eerste helft van de 15de eeuw vestigde het geslacht zich in Brabant. Jan Beyerssone van Voxdael en Mechteld van Maelstede woonden namelijk vanaf ca. 1429 in Ossendrecht. Zij onderhielden er nauwe betrekkingen met vooraanstaande
Antwerpse families en lieten vaak akten verlijden voor het Antwerps magistraat. Het paar was zeer welgesteld.
Jan Beyerssone van Voxdael bezat samen met zijn vrouw te Ossendrecht, 89 gemeten landerijen, de plaatselijke windmolen en verschillende tienden en cijnsen. Vanuit Ossendrecht is het geslacht naar naburige dorpen uitgezwermd. In de eerste helft van de 16de eeuw is het te Wuustwezel opgedaagd, waar er nu nog rechtstreekse afstammelingen wonen.
Bron: stamboom-beijers-van-voxdale.pdf
Tot in de eerste jaren van de 17de eeuw behoorden de leden van het geslacht meestal tot de leidende klasse. Te
Wuustwezel werd vaak de functie van meier, schout of schepenklerk waargenomen, of werd het ambt van publiek
notaris en/of van procureur vervuld. Sommige leden van het geslacht Beijers van Voxdale hebben te Leuven gestudeerd.
Vanaf het tweede kwart van de 17de eeuw zijn de afstammelingen meestal naar de landbouwersstand overgegaan,
en hebben zich van toen af eenvoudig Beijers laten noemen, dit wil zeggen dat ze het lid van Voxdale, dat hun voorouders aan hun naam hadden gevoegd, hebben weggelaten. De naam wordt bovendien in de archiefteksten op verschillende manieren gespeld: Beijersse, Beijaerts, Beyaerts, Baijaerts, Baeijaerts, Bijarts. Vanaf het einde der 18de eeuw, is in de tak uit Wuustwezel de schrijfwijze Beijers door de meeste leden van het geslacht aangenomen en wordt die spelling in de volgende generaties aangehouden. Vrij recent werden de letters ij vervangen door de Griekse y wat resulteert in de naam Beyers. De naam Beyers is op dit moment verspreid over verschillende delen van België, met toch een sterke concentratie in de Noorderkempen.
Bij de tak die zich vestigde in Kalmthout en Huijbergen en later in Halsteren (Nederland) wordt de schrijfwijze Beijaerts genoteerd.
Bron: stamboom-beijers-van-voxdale.pdf
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Beijers (Beijerssone) van Voxdael (Voxdale) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mechtelt Hendriksdr van der (de) Maelstede | ||||||||||||||||||||||||||||||||||