Stamboom Noot » Pietje Lanser (1883-1947)

Persoonlijke gegevens Pietje Lanser 


Gezin van Pietje Lanser

Zij is getrouwd met Arie Stuij.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1901 te Sliedrecht, zij was toen 18 jaar oud.


Tijdbalk Pietje Lanser

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pietje Lanser

Jan Lanser
1807-1882
Pieter Lanser
1846-1929

Pietje Lanser
1883-1947

1901

Arie Stuij
1879-1933


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 januari 1883 lag rond de -3,5 °C. Er was 0.5 mm neerslag. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 8 februari » Lewis Waterman vindt de vulpen uit.
      • 24 mei » Opening van de Brooklyn Bridge in New York in de Verenigde Staten.
      • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
      • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
      • 4 oktober » De Oriënt-Express rijdt voor het eerst.
      • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.
    • De temperatuur op 14 mei 1901 lag tussen 8,9 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 12,9 uur zonneschijn (83%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
      • 25 februari » Oprichting van de United States Steel Corporation.
      • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
      • 2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
      • 14 september » Drie wetenschappers vinden aan de oevers van de rivier Berezovka in Siberië een buitengewoon volledig lichaam van een mammoet.
    • De temperatuur op 12 december 1947 lag tussen 3,8 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 7,1 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 1,3 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
      • 28 januari » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Cova Piedade.
      • 19 februari » Vlag van Drenthe wordt aangenomen.
      • 14 maart » Billy Crystal, Amerikaans acteur
      • 5 juni » Amerikaans minister van buitenlandse zaken George Marshall lanceert een plan voor massale economische steun voor het ontredderde Europa, het zogenaamde Marshallplan.
      • 26 juli » Benoeming van Antonius Hanssen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
      • 1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1933 » Theodore Moses Tobani (78), Duits-Amerikaans componist, dirigent en violist
    • 1939 » Douglas Fairbanks (56), Amerikaans acteur
    • 1941 » Cesar Basa (26), Filipijns gevechtspiloot
    • 1944 » Regina Jonas (42), Duits rabbijn, eerste vrouwelijke rabbijn in de geschiedenis
    • 1947 » Jan Gratama (70), Nederlands architect, schilder, tekenaar en redacteur, tevens wethouder van Amsterdam tijdens de Tweede Wereldoorlog
    • 1958 » Milutin Milanković (79), Servisch wiskundige

    Over de familienaam Lanser

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Lanser.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Lanser.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lanser (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Noot is opgesteld door P. Noot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Noot, "Stamboom Noot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noot/I2847.php : benaderd 14 januari 2026), "Pietje Lanser (1883-1947)".