Stamboom Noot » Jacobus Kasteleijn (1860-1926)

Persoonlijke gegevens Jacobus Kasteleijn 


Gezin van Jacobus Kasteleijn

(1) Hij is getrouwd met Johanna van Sluijs.

Zij zijn getrouwd op 7 november 1879 te Oost en West Souburg, hij was toen 19 jaar oud.Bron 1

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.85
Gemeente: Oost- en West-Souburg
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 9
Datum: 07-11-1879
Bruidegom Jacobus Kasteleijn
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Oost-en West Souburg
Bruid Johanna van Sluijs
Leeftijd: 18
Geboorteplaats: Vlissingen
Vader bruidegom Jacob Kasteleijn
Moeder bruidegom Maatje Blaas
Vader bruid Jan van Sluijs
Moeder bruid Leuntje Louwerse
Nadere informatie Huw. door echtscheiding ontb. 28.10.1886. Bij vonnis Arr. rechtb. Middelburg.

Het echtpaar is gescheiden 28 oktober 1886 te Middelburg.


(2) Hij is getrouwd met Maatje de Bree.

Zij zijn getrouwd op 7 oktober 1887 te Oost en West Souburg, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Zeeuws Archief
Algemeen Toegangnr: 25.85
Gemeente: Oost- en West-Souburg
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 11
Datum: 07-10-1887
Bruidegom Jacobus Kasteleijn
Leeftijd: 27
Geboorteplaats: Oost-en West Souburg
Bruid Maatje de Bree
Leeftijd: 19
Geboorteplaats: Koudekerke
Vader bruidegom Jacob Kasteleijn
Moeder bruidegom Maatje Blaas
Vader bruid Jacob de Bree
Moeder bruid Sara Schoe

Kind(eren):

  1. Jacob Kasteleijn  1889-1905


Tijdbalk Jacobus Kasteleijn

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Kasteleijn

Maatje Blaas
1837-1926

Jacobus Kasteleijn
1860-1926

(1) 1879
(2) 1887

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. akte nr. 4423
    2. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 14 augustus 1860 lag rond de 17,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
      • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
      • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
      • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
      • 31 oktober » Executie in Maastricht van Johannes Nathan, de laatste Nederlander die in vredestijd is geëxecuteerd.
      • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • De temperatuur op 7 oktober 1887 lag rond de 12,7 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 81%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
      • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
      • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
      • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
      • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
      • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
    • De temperatuur op 22 november 1926 lag tussen 5,4 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 4,6 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
      • 23 januari » Nederland speelt in Antwerpen zijn eerste officiële hockeyinterland. Tegenstander is België, dat met 2-1 wordt verslagen.
      • 27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
      • 18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
      • 31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
      • 23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
      • 10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kasteleijn


    De publicatie Stamboom Noot is opgesteld door P. Noot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Noot, "Stamboom Noot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noot/I2098.php : benaderd 11 januari 2026), "Jacobus Kasteleijn (1860-1926)".