Stamboom Noot » Hendrik Francooij (1871-1904)

Persoonlijke gegevens Hendrik Francooij 

  • Hij is geboren op 24 augustus 1871 in Oostkapelle.Bron 1
    Catharina de Poorte
    Moeder geborene op donderdag 24 augustus 1871 Oostkapelle

    Aktedatum : 25-08-1871, aktenummer (number) : 25
    Geboren te (born in) : Oostkapelle, op (on) 24-08-1871
    Hendrik Fransoois
    Zoon van :
    VADER (father) : Cornelis Fransoois
    MOEDER (mother) : Catharina de Poorte

    Bron :
    Zeeuws Archief, Geboorteakten Oostkapelle 1811-1909. Toegevoegd : 16 december 2009
  • Hij is overleden op 19 juni 1904 in Vlissingen, hij was toen 32 jaar oud.Bron 2
    Aktejaar (year) : 1904
    Aktenummer (number) : 144
    Overleden op (died on) : 19-6-1904
    Overleden te (died in) : Vlissingen
    Hendrik Fransooijs
    Leeftijd bij overlijden (age) : 32 jaar
    Geslacht (gender) : mannelijk
    Burgerlijke staat (marital status) : gehuwd
    Beroep (occupation) : tuinman
    Geboorteplaats (place of birth) : Oostkapelle
    PARTNER : Tannetje de Muijnck
    VADER (father) : Cornelis Fransooijs
    Beroep (occupation) : werkman
    MOEDER (mother) : Catharina de Poorte
    Beroep (occupation) : zonder
    Opmerking (note) : De ouders woonden te Drieweg
  • Een kind van Cornelis Francooijs en Catharina de Poorte
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 mei 2011.

Gezin van Hendrik Francooij

Hij is getrouwd met Tannetje de Muijnck.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1895 te Koudekerke, hij was toen 23 jaar oud.Bron 3

Gemeente : Koudekerke
Aktenummer (number) : 8
Aktedatum (date) : 17-05-1895
BRUIDEGOM : Hendrik Fransooijs
Leeftijd (age) : 23 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Oostkapelle
Beroep (occupation) : Tuinknecht
BRUID : Tannetje de Muijnck
Leeftijd (age) : 32 jaar
Geboorteplaats (place of birth) : Driewegen
Beroep (occupation) : Dienstbode
VADER BRUIDEGOM (father bridegroom) : Cornelis Fransooijs
Beroep (occupation) : Arbeider
MOEDER BRUIDEGOM (mother bridegroom) : Catharina de Poorte
Beroep (occupation) : Zonder
VADER BRUID (father bride) : Abraham de Muijnck
MOEDER BRUID (mother bride) : Dora Elizabeth Luitwieler
Beroep (occupation) : Zonder

Kind(eren):



Tijdbalk Hendrik Francooij

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Francooij

Dina Blaas
1800-1860

Hendrik Francooij
1871-1904

1895

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Zeeuws Archief, Geboorteakten Oostkapelle 1811-1909.
    2. Zeeuws Archief, Overlijdensakten Vlissingen 1901-1959
    3. (Niet openbaar)

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 augustus 1871 lag rond de 19,6 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
    • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
      • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
      • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
      • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
      • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
      • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • De temperatuur op 17 mei 1895 lag rond de 7,4 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
      • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
      • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
      • 25 mei » De republiek van Taiwan wordt gesticht, met Tang Ching-sung als president.
      • 25 mei » Iers toneelschrijver en dichter Oscar Wilde wordt schuldig bevonden aan sodomie en moet voor twee jaar de gevangenis in.
      • 19 juni » In Valparaíso wordt de Chileense voetbalbond ("Federación de Fútbol de Chile") opgericht.
    • De temperatuur op 19 juni 1904 lag tussen 10,2 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 12 februari » Eerste editie van de Deense sensatiekrant Ekstra Bladet.
      • 12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
      • 1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
      • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
      • 31 oktober » Einde van de pogingen van de Japanners om Port Arthur te veroveren in de Russisch-Japanse Oorlog
      • 6 november » In de haven van Moerdijk zinkt een houten aak nadat het schip lek is gestoten, 5 opvarenden verdrinken.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Francooij


    De publicatie Stamboom Noot is opgesteld door P. Noot (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    P. Noot, "Stamboom Noot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noot/I1278.php : benaderd 13 januari 2026), "Hendrik Francooij (1871-1904)".