Stamboom Noorlander » Johanna "Jannetje" Paling (1895-1988)

Persoonlijke gegevens Johanna "Jannetje" Paling 


Gezin van Johanna "Jannetje" Paling

Zij is getrouwd met Gijsbertus Noorlander.

Zij woonden O.A. Hofzichtstraat 32 Alphen a/d Rijn, 14-2-1949 Norg B IIg Norg, 2-2-1951 Hofzichtstraat 32 Aphen a/d Rijn, 8-10-1973 Uranustraat 56 Aphen a/d Rijn.

Zij zijn op 14 oktober 1916 te Oudshoorn in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 26 oktober 1916 te Alphen a/d Rijn, zij was toen 21 jaar oud.Bron 2

Getuige: Gerrit Andries van Wijngaarden, 38 jaar, schipper, wonende te Zwammerdam, zwager van de bruidigom, Hendrik van de Louw, 26 jaar, opperman, wonende te Woerden, zwager van de bruidigom, Annotatie: afkondiging 14-10-1916 te Oudshoorn.

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. Gerrit Noorlander  1921-1945
  4. Dirkje Noorlander  1924-1970
  5. Pieter Noorlander  1928-1928
  6. (Niet openbaar)
  7. Gijsbert Noorlander  1933-2004

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna "Jannetje" Paling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna "Jannetje" Paling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Paling


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. foto
  2. Adv.CBG, Gen-Lias, Archief Het groene hart Gouda, akte 19
    Huwelijksplaats zou ook Oudshoorn kunnen zijn.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1895 lag rond de 12,5 °C. Er was 9 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 95%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1895: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Hønefoss BK.
    • 13 februari » De gebroeders Lumière verkrijgen in Parijs patent op hun cinematograaf.
    • 16 april » Hockey en Bandy Club "Haarlem & Omstreken" wordt opgericht, een van de voorlopers van het huidige HC Bloemendaal.
    • 5 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub Fortuna Düsseldorf.
    • 7 mei » Aleksandr Popov demonstreert radiotelegrafie voor leden van de Russische Sociëteit Natuurkunde en Chemie.
    • 28 december » De Gebroeders Lumière tonen voor het eerst films aan een betalend publiek.
  • De temperatuur op 26 oktober 1916 lag tussen 5,4 °C en 10,5 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 20,6 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Door een zware storm breekt de Zuiderzeedijk op drie plaatsen door.
    • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
    • 28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
    • 21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
    • 15 december » Einde van de Slag om Verdun.
    • 29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
  • De temperatuur op 22 mei 1988 lag tussen 3,6 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (72%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
    • 16 januari » Tina Turner treedt in het Maracana Stadium in Rio de Janeiro op voor een betalend publiek van meer dan 184.000 toeschouwers, een wereldrecord voor een solo-artiest op dat moment.
    • 23 februari » Schaatsster Yvonne van Gennip wint de 3000 meter (goud) in Calgary tijdens de Olympische Winterspelen.
    • 18 april » De Jeruzalemse rechtbank wijst "zonder enige twijfel" de Oekraïner John Demjanjuk aan als de oorlogsmisdadiger bijgenaamd "Ivan de Verschrikkelijke" uit het nazi-concentratiekamp Treblinka.
    • 2 augustus » De bouw van Euro Disney Resort wordt gestart.
    • 5 oktober » Dictator-generaal Augusto Pinochet van Chili verliest een referendum dat bedoeld was om zijn bewind met acht jaar te verlengen.
    • 1 december » Een overlevende van de Holocaust gooit zoutzuur naar de advocaat van de door een Jeruzalemse rechtbank ter dood veroordeelde nazi-oorlogsmisdadiger John Demjanjuk.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1891 » Michail Boelgakov, Russisch schrijver († 1940)
  • 1892 » Jimmy Wilde, Welsh bokser († 1969)
  • 1893 » José Nepomuceno, Filipijns filmmaker en producent († 1959);
  • 1898 » Arletty, Frans model en actrice († 1992)
  • 1899 » William Emanuël Juglall, Surinaams politicus († 1980)
  • 1899 » Jean-Etienne Valluy, Frans generaal († 1970)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Paling

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Paling.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Paling.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Paling (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Noorlander is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Arie Noorlander, "Stamboom Noorlander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noorlander/I25946.php : benaderd 18 januari 2026), "Johanna "Jannetje" Paling (1895-1988)".