Stamboom familie Noordam » Bertus Noordam (1885-1940)

Persoonlijke gegevens Bertus Noordam 

  • De naam is van het type 'naam gegeven bij of rond de geboorte'
  • Hij is geboren op 29 mei 1885 in Monster (Westland) ZH/NLD.
  • Beroepen:
    • in het jaar 1909 Tuinarbeider.
    • Loodsbaasv./d. Gaag Groente Exportbedrijf.
  • Hij is overleden op 25 maart 1940 in Loosduinen ('s-Gravenhage) ZH/NLD, hij was toen 54 jaar oud.
  • Een kind van Marius Noordam en Elizabeth Cornelia van der Hout
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 8 januari 2024.

Gezin van Bertus Noordam

Hij is getrouwd met Frederika Johanna de Vroom.

Zij zijn getrouwd op 28 april 1909 te 's-Gravenhage ZH/NLD, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Marinus Noordam  1914-1979 


Notities over Bertus Noordam

in 1909 tuinder later loodsbaas bij v/d Gaag.  groente exportbedrijf.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bertus Noordam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Bertus Noordam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Bertus Noordam


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 mei 1885 lag rond de 12,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
      • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
      • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
      • 6 juli » Eerste tests van het vaccin tegen hondsdolheid door Louis Pasteur.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
      • 10 december » ASR Nereus wordt opgericht te Amsterdam.
    • De temperatuur op 28 april 1909 lag tussen 8,5 °C en 13,5 °C en was gemiddeld 10,5 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 15 januari » De (Koninklijke) Vereniging De Friesche Elf Steden wordt opgericht.
      • 16 februari » Ernest Shackleton bereikt de magnetische zuidpool.
      • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
      • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
      • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
      • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • De temperatuur op 25 maart 1940 lag tussen 4,8 °C en 17,8 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1940: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 8,8 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Dzsingisz Gabor, Nederlands politicus en bestuurder
      • 23 april » Herman Anthony vraagt octrooi aan op de lekvrije batterij
      • 5 augustus » De Joodse synagoge in Zandvoort wordt 's nachts aan de Mezgerstraat door onbekenden opgeblazen.
      • 11 september » Oprichting Nederlandsche SS.
      • 15 september » De Duitse Luftwaffe lanceert een grootscheepse aanval op Londen: 60 vliegtuigen gaan verloren. Feitelijke einde van de Slag om Engeland.
      • 5 november » In de Verenigde Staten wordt Franklin Delano Roosevelt voor de derde keer verkozen tot President van de Verenigde Staten.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Noordam

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Noordam.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Noordam.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Noordam (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Arie Noordam, "Stamboom familie Noordam", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-noordam/I385.php : benaderd 18 februari 2026), "Bertus Noordam (1885-1940)".