Stamboom Niezen » Jan Zijlstra (1889-1953)

Persoonlijke gegevens Jan Zijlstra 

Bron 1

Gezin van Jan Zijlstra

Hij is getrouwd met Aukje (Martens) Geertsma.

Zij zijn getrouwd.


Kind(eren):

  1. Grietje Zijlstra  1915-2001
  2. Roelofje Zijlstra  1919-2013
  3. Marten Zijlstra  1920-1985

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Zijlstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Zijlstra

Jan Zijlstra
1889-1953



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Valerie Van Gelderen - Van Gelderen Web Site

    Stambomen op MyHeritage

    Familiesite: Van Gelderen Web Site

    Familiestamboom: 443917271-1 - Discovery - 443917271-1 - Jan Zijlstra - 4 MAR 2018 - Toegevoegd via een Smart Match

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1889 lag rond de 16,2 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 22 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
    • 22 april » De Amerikaanse president Benjamin Harrison stelt Oklahoma open voor vestiging door kolonisten.
    • 14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
    • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
    • 6 oktober » Opening van het cabaret de Moulin Rouge in Parijs.
    • 11 november » Washington wordt een staat van de Verenigde Staten.
  • De temperatuur op 4 april 1953 lag tussen 2,3 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 6,9 °C. Er was 5,3 mm neerslag gedurende 7,6 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1953: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,4 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Bij een mijnramp in Escouffiaux nabij Wasmes vallen zeventien doden.
    • 1 februari » De Nederlandse schaatser Kees Broekman wordt in Hamar Europees schaatskampioen.
    • 7 juni » Oprichting van de Wageningse voetbalclub ONA '53
    • 18 juni » Egypte wordt uitgeroepen tot republiek en generaal Mohammed Naguib ingezworen als eerste president
    • 27 juli » De wapenstilstand van Panmunjon maakt een eind aan de Koreaanse oorlog.
    • 25 oktober » Voor de eerste keer wordt een voetbalwedstrijd uitgezonden op de Nederlandse televisie. Voor de rechten van Nederland-België betaalt de NTS vijfhonderd gulden aan de KNVB. Nederland telt dertigduizend televisietoestellen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zijlstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zijlstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zijlstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zijlstra (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Niezen is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hendrik Jan Niezen, "Stamboom Niezen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-niezen/I1402.php : benaderd 10 januari 2026), "Jan Zijlstra (1889-1953)".