Stamboom Nielen » Johanna Geertruida Verasdonck

Persoonlijke gegevens Johanna Geertruida Verasdonck 


    Gezin van Johanna Geertruida Verasdonck

    Zij is getrouwd met Antoon Nielen.

    Zij zijn getrouwd op 9 februari 1839 te Beugen en Rijkevoort.


    Kind(eren):

    1. Hendrika Nielen  1839-1929 
    2. Arnoldus Nielen  1843-1889 
    3. Peter Nielen  1845-1847
    4. Peter Nielen  1848-1855
    5. Andries Nielen  1850-1940 
    6. Willem Nielen  1852-1854

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Geertruida Verasdonck?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

    Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Geertruida Verasdonck

    Johanna Geertruida Verasdonck

    1839

    Antoon Nielen
    1811-1852

    Peter Nielen
    1845-1847
    Peter Nielen
    1848-1855
    Willem Nielen
    1852-1854

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 februari 1839 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
      • 25 januari » Michael Faraday suggereert als eerste de mogelijkheid van fotografie
      • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
      • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
      • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
      • 9 september » Eerste glasplaatfoto, door John Herschel.

    Over de familienaam Verasdonck


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Johannes Theodorus Hendrikus Nielen, "Stamboom Nielen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nielen/I552.php : benaderd 4 februari 2026), "Johanna Geertruida Verasdonck".