Stamboom Nefkens » Petrus Stephanus Schous (1888-1957)

Persoonlijke gegevens Petrus Stephanus Schous 


Gezin van Petrus Stephanus Schous

Hij is getrouwd met Apollonia Catharina de Vogel.

Zij zijn getrouwd op 18 november 1915 te Haarlem, hij was toen 27 jaar oud.Bron 2

Bruidegom: Petrus Stephanus Schous
Geslacht: Man
Geboorteplaats: Haarlem
Leeftijd: 27
Beroep: Winkelier
Vader bruidegom: Gerrit Schous
Geslacht: Man
Moeder bruidegom: Catharina Johanna Hommerich
Bruid: Apollonia Catharina de Vogel
Geslacht: Vrouw
Geboorteplaats: Haarlem
Leeftijd: 22
Vader bruid: Adrianus de Vogel
Geslacht: Man
Moeder bruid: Aaltje Warmerdam
Geslacht: Vrouw
Gebeurtenis: Huwelijk
Datum: donderdag 18 november 1915
Plaats: Haarlem
Documenttype: BS Huwelijk
Erfgoedinstelling: Noord-Hollands Archief
Plaats instelling: Haarlem
Collectiegebied: Noord-Holland
Documentnummer: 549
Registratiedatum: 1915
Plaats: Haarlem
(WieWasWie)
..........
Bruidegom Petrus Stephanus Schous , Haarlem , 27 , winkelier
Vader Gerrit Schous
Moeder Catharina Johanna Hommerich
Bruid Apollonia Catharina de Vogel , Haarlem , 22 ,
Vader Adrianus de Vogel
Moeder Aaltje Warmerdam
Plaats Haarlem
Huwelijksdatum 18-11-1915
Kennemerland Haarlem Akte Jaar 1915 Nummer 549
(Noord-Hollands Archief)

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petrus Stephanus Schous?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petrus Stephanus Schous

Petrus Stephanus Schous
1888-1957

1915

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Haarlem, Geboorteakte, Aktenummer 301, Datum geboorte 20-02-1888, Datum akte 21-02-1888
  2. Haarlem, Huwelijksakte, Aktenummer 549, Datum akte 18-11-1915
  3. Haarlem, Overlijdensakte, Aktenummer 1268, Datum overlijden 08-11-1918, Datum akte 08-11-1918
  4. Overlijdensadvertentie

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 februari 1888 lag rond de -3,5 °C. De winddruk was 48 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 11 mei » Verheffing van de Missio sui iuris Belgisch Congo tot Apostolisch vicariaat Léopoldville.
    • 4 juli » De Belgische bankbiljetten worden tweetalig en het Belgisch Staatsblad wordt gedeeltelijk in het Nederlands gepubliceerd.
    • 31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 30 oktober » De Amerikaanse leerlooier John J. Loud verkrijgt octrooi op de kogelpen, een apparaat om leer mee te merken. Hoewel het geen succes wordt, geldt het als de voorloper van de balpen.
  • De temperatuur op 18 november 1915 lag tussen -2,4 °C en 5,0 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 4,4 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
    • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
    • 5 augustus » Duitse troepen nemen de Poolse hoofdstad Warschau in.
    • 25 september » Begin van de Slag bij Loos.
    • 28 september » Britse troepen verslaan de Turken bij Kout-El-Mara in Mesopotamië.
  • De temperatuur op 15 maart 1957 lag tussen 8,3 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 9,6 °C. Er was 5,4 mm neerslag gedurende 6,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 17 maart » Bij een vliegramp op Cebu komt de president van de Filipijnen, Ramon Magsaysay om het leven.
    • 7 september » Laatste Jip en Janneke-verhaal verschijnt in Het Parool.
    • 28 september » Koningin Juliana opent de Velsertunnel in Noord-Holland
    • 17 oktober » De dijk tussen het eiland Marken en het vasteland wordt gesloten.
    • 31 oktober » De eerste Duitse kerncentrale wordt in gebruik genomen.
    • 31 oktober » Stroomuitval in Minnesota, waardoor een van de patiënten van Dr. Lillihei sterft en zijn vriend Earl Bakken gestimuleerd wordt de pacemaker uit te vinden.
  • De temperatuur op 18 maart 1957 lag tussen 7,5 °C en 11,7 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 1,6 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 6,0 uur zonneschijn (50%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1957: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,0 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Première van de opera Dialogues des carmélites van Francis Poulenc in het Teatro alla Scala in Milaan.
    • 6 maart » Ghana wordt onafhankelijk.
    • 17 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub Flota Świnoujście.
    • 17 mei » Massabijeenkomst bij het Lincoln Memorial te Washington. Sprekers onder anderen ds. Martin Luther King jr.
    • 22 mei » Per ongeluk droppen de Amerikanen een waterstofbom boven onbewoond gebied in New Mexico.
    • 19 september » Eerste ondergrondse test van een nucleaire bom in de VS.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schous

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schous.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schous.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schous (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Nefkens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Nefkens, "Stamboom Nefkens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nefkens/I2161.php : benaderd 20 februari 2026), "Petrus Stephanus Schous (1888-1957)".