Stamboom Nefkens » Klaas IJsbrands Galema (1741-1816)

Persoonlijke gegevens Klaas IJsbrands Galema 

  • Hij is geboren op 21 april 1741 in Oosterwierum.
  • Hij is overleden op 21 april 1816 in Tjerkwerd, hij was toen 75 jaar oud.Bron 1
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Tresoar, Frysk Histoarysk en Letterkundich Sintrum
    Algemeen Toegangnr: 30-42
    Inventarisnr: 3004
    Gemeente: Wonseradeel
    Soort akte: Overlijdensakte
    Aktenummer: B 4 Tjerkwerd
    Aangiftedatum: 25-04-1816
    Overledene Klaas IJsbrands Galema
    Geslacht: M
    Overlijdensdatum: 21-04-1816
    Vader
    Moeder
    Partner
    Nadere informatie Leeftijd: 75 jaar
    (Genlias)
    ..........
    Overlijdensakte Wonseradeel (mairie Tjerkwerd), 1816
    Aangiftedatum: 25 april 1816, blad nr. 4
    Overleden op: 21 april 1816
    Overleden: Klaas IJsbrands Galema, 75 jaar, man,
    (Tresoar)
    ..........
    overlijden / aangifte 21-04-1816 / 25-04-1816
    overledene Klaas IJsbrands Galema
    geslacht m
    leeftijd 75 jaar
    bron Overlijdensregister 1816 Tjerkwerd, Wonseradeel, Pagina B4
    nadere informatie
    (Alle Friezen)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 26 maart 2013.

Gezin van Klaas IJsbrands Galema

Hij is getrouwd met Trijntje Sjoerds (Westra).

Ze zijn in de kerk getrouwd op 13 juni 1775 te Roodhuis, hij was toen 34 jaar oud.Bron 2

Wymbritseradeel, huwelijken 1775
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 13 juni 1775
Bruidegom: Claas IJsbrands afkomstig van Tjalhuizum
Bruid: Trijntje Sjoerds afkomstig van Tirns
Opmerking: huisman
Gestandaardiseerde namen:
Bruidegoim: KLAAS IJSBRANDS
Bruid: TRIJNTJE SJOERDS
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken (DTBL)
Trouwregister Gerecht Wymbritseradeel 1758-1811
Inventarisnr.: DTB 869
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
(Tresoar)
..........
Hennaarderadeel, huwelijken 1775
Vermelding: Bevestiging huwelijk op 13 juni 1775
Bruidegom: Klaas IJsbrands
Bruid: Trintie Sjoerds
Opmerking: getuigen: Oege Sjoerds en Wiger IJsbrands
Gestandaardiseerde namen:
Bruidegom: KLAAS IJSBRANDS
Bruid: TRIJNTJE SJOERDS
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmatenboeken (DTBL)
Trouwregister Rooms-katholieke parochie Roodhuis 1748-1811
Inventarisnr.: DTB 406
Op microfiche beschikbaar op de studiezaal van Tresoar
(Tresoar)

Kind(eren):

  1. IJsbrand Klases Galema  1789-1873 


Notities over Klaas IJsbrands Galema

Tjerkwerd, deel 1 folio 64
Galema, Klaas Ysbrands, Tjerkwerd
Kinderen:
Ysbrand 22
(Tresoar - Familienamen 1811)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Klaas IJsbrands Galema?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Klaas IJsbrands Galema

Klaas IJsbrands Galema
1741-1816

1775

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Tjerkwerd, Overlijdensakte, Aktenummer B 4, Datum overlijden 21-04-1816, Datum akte 25-04-1816
  2. Tresoar - www.tresoar.nl

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juni 1775 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: dauw. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
    • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
    • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
    • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
    • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
    • 11 juni » Koning Lodewijk XVI van Frankrijk wordt tot koning gekroond.
    • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.
  • De temperatuur op 21 april 1816 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 21 februari » Nederland - Kroonprins Willem, de latere Koning Willem II trouwt met Anna Paulowna, een dochter van Tsaar Paul I van Rusland.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Galema

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Galema.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Galema.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Galema (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Nefkens is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J. Nefkens, "Stamboom Nefkens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-nefkens/I1929.php : benaderd 26 januari 2026), "Klaas IJsbrands Galema (1741-1816)".