Stamboom Murck » Christian Frans Roedig (1896-1986)

Persoonlijke gegevens Christian Frans Roedig 


Gezin van Christian Frans Roedig

Hij is getrouwd met Anna Rosa Weisbarth.

Zij zijn getrouwd op 19 november 1925 te Nijmegen, Gelderland, Nederland, hij was toen 29 jaar oud. Zij waren respectievelijke 29 jaar en 28 jaar oud.

Datum: BS Huwelijk, Gelders Archief, Arnhem, Gelderland, Archief 0207A, Registratienummer 12508.01, Aktenummer 439, Nijmegen, Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen 1903-1980, Nijmegen, Huwelijksregister

Kind(eren):

  1. Peter Philipp Roedig  1927-1991 


Notities over Christian Frans Roedig

Christian Frans Roedig werd op de TEUTONIA geboren. In 1907 werd de SIWA gebouwd. In 1916 leerde hij Anna ROSA WEISBART kennen. Na een arbeidzaam leven aan boord, waarin 2 wereldoorlogen, woonde hij vanaf 1955 in Rotterdam en in zijn laatste jaren in de Merwelanden. Ondanks het feit, dat hij al ziek was, heeft hij zijn 60-jarig Huwelijksfeest en zijn 90-ste verjaardag nog mogen vieren. Tot het laatst heeft hij bewust tegen zijn afnemende krachten gevochten.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Christian Frans Roedig?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Christian Frans Roedig

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Christian Frans Roedig


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 29 maart 1896 lag rond de 4,7 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
    • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
      • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
      • 29 januari » Emile Grubbe past voor het eerst röntgenstraling toe bij de behandeling van borstkanker.
      • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
      • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.
      • 3 december » Herman Hollerith richt de Tabulating Machine Company op, een voorloper van IBM.
    • De temperatuur op 19 november 1925 lag tussen -4,1 °C en 3,9 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
      • 7 juli » Oprichting van de Belgische voetbalclub Koninklijke White Star Club Lauwe.
      • 21 juli » In Dayton Tennessee, wordt middelbareschoolleraar biologie John T. Scopes schuldig bevonden aan het onderwijzen van de evolutietheorie in zijn klas. Hij krijgt een boete van $100.
      • 10 augustus » Stormramp van 1925, een noodweer met zeer zware windstoten en meerdere tornado's richt veel schade aan. Vooral Borculo wordt zwaar getroffen.
      • 1 november » Oprichting van de VARA.
      • 3 december » Dr. P.H. Ritter jr. houdt zijn eerste boekbespreking voor de Hilversumsche Draadlooze Omroep.
      • 25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
    • De temperatuur op 30 oktober 1986 lag tussen 5,1 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 9,3 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 2,4 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (62%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van donderdag 4 november 1982 tot maandag 14 juli 1986 was er in Nederland het kabinet Lubbers I met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1986: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,5 miljoen inwoners.
      • 28 februari » Moord op de Zweedse premier Olof Palme.
      • 30 april » Verbod op de walvisvangst.
      • 12 oktober » Heiligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
      • 21 oktober » Pro-Iraanse kidnappers zeggen Amerikaans schrijver Edward Tracy gevangen te houden in Libanon. Hij wordt uiteindelijk in augustus 1991 vrijgelaten.
      • 19 december » De oorlogsfilm Platoon gaat in première.
      • 21 december » De senaat van Uruguay keurt een wetsvoorstel goed dat strafvervolging wegens schending van de mensenrechten uitsluit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Roedig

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Roedig.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Roedig.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Roedig (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Murck is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Ad Murck, "Stamboom Murck", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-murck/I8701.php : benaderd 9 januari 2026), "Christian Frans Roedig (1896-1986)".