De temperatuur op 18 oktober 1921 lag tussen 4,2 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 9,0 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
19 februari » België - Stemrecht voor vrouwen in gemeentelijke verkiezingen.
4 maart » Warren G. Harding wordt beëdigd als 29e president van de Verenigde Staten
24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
29 juli » Adolf Hitler wordt voorzitter van de NSDAP.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
24 november » De Japanse kroonprins Hirohito wordt regent voor zijn zieke vader, Yoshihito
Trouwdag 11 juni 1948
De temperatuur op 11 juni 1948 lag tussen 13,9 °C en 30,5 °C en was gemiddeld 21,5 °C. Er was 13,9 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 januari » Oprichting van de VVD, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie.
8 februari » Busongeval te Weerst in de Belgische provincie Luik. Er zijn 24 doden te betreuren.
14 maart » James Nachtwey, Amerikaans fotojournalist
12 juni » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot internuntius in India.
28 juni » Stalin gooit het Joegoslavië van Tito uit het communistisch blok.
1 december » President José Figueres Ferrer schaft het leger van Costa Rica af.
Dag van overlijden 22 juli 2003
De temperatuur op 22 juli 2003 lag tussen 12,3 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » Tijdens de brand in nachtclub The Station in de VS komen 100 personen om het leven en vallen er 230 gewonden.
24 maart » De Nederlandse verpleegkundige Lucia de Berk krijgt levenslang voor de moord op diverse patiënten. Op 14 april 2010 wordt ze echter vrijgesproken door de Hoge Raad.
4 april » Vodou wordt officieel erkend als godsdienst in Haïti.
17 april » Encycliek Ecclesia de Eucharistia van Paus Johannes Paulus II over de Eucharistie.
24 mei » Carlos Menem trekt zich terug uit de Argentijnse presidentsverkiezingen, waardoor Néstor Kirchner de enig overgebleven kandidaat is.
12 december » Paul Martin Jr. beëdigd als premier van Canada, tegelijk met de beëdiging van zijn kabinet.
Dag van begraven 26 juli 2003
De temperatuur op 26 juli 2003 lag tussen 15,6 °C en 23,9 °C en was gemiddeld 19,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
18 februari » Een metrobrand in de stad Taegu, Zuid-Korea eist meer dan 120 levens, de brand werd aangestoken en de vermoedelijke dader is aangehouden.
19 maart » Begin van de Irakoorlog (vanwege het tijdsverschil kan gesteld worden dat de oorlog begon op 20 maart om 01.00 UTC).
9 juni » De hockeydames van Hockeyclub 's-Hertogenbosch veroveren op eigen veld andermaal de Europacup I, ditmaal ten koste van het Engelse Olton & West Warwickshire: 7-2.
31 juli » In het Avonturenpark Hellendoorn vindt het laatste optreden plaats van Bassie en Adriaan. Enkele dagen daarvoor wordt bekendgemaakt dat bij "acrobaat" Aad van Toor de ziekte kanker is geconstateerd. Hierdoor moest de geplande afscheidstournee worden onderbroken. Pas later werd duidelijk dat dit het allerlaatste optreden was.
12 oktober » De popgroep Duran Duran geeft haar eerste concert in 18 jaar.
6 december » In Afghanistan komen negen kinderen om bij een Amerikaanse aanval op het huis van een mogelijke terrorist.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ad Murck, "Stamboom Murck", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-murck/I4483.php : benaderd 1 januari 2026), "Johanna Helena Versluis (1921-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.