Stamboom van de familie Mur » Joseph Antonius Rieff (1764-1816)

Persoonlijke gegevens Joseph Antonius Rieff 

  • Hij is geboren op 30 oktober 1764 in Nesselwangele, Tirol, Oostenrijk.Bron 1
  • Beroepen:
    • Officierskok.Bron 1
      In 1814 monstert hij aan bij Kapitein De Nooij als officierskok.
    • Textielhandelaar.Bron 1
      Hij had handelsconnecties in Antwerpen. Na een aantal goede handelcontracten werd de laatste levering ad Fl. 3000,-- niet betaald. Dat was in die tijd een vermogen. De textielhandelaar in Antwerpen had assigaren gekocht (frans papiregeld) en die waren waardeloos geworden. J.A. Rieff ging failliet en zijn inboedel werd verkocht (archief Dordrecht). Later in 1805 komt hij de textielhandelaar uit Antwerpen weer tegen in Austerlitz (Utrecht) als Gouverneur. Hij schrijft een verzoek aan koning Lodewijk Napoleon voor terugbetaling van de Fl. 3000,--.Dit wordt een rechtzaak in Utrecht met als resultaat sat de Gouverneur elk jaat Fl.400,-- moet betalen.
  • Hij is overleden op 13 december 1816 in Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 52 jaar oud.Bron 1
  • Een kind van Maria Francisca Rieff
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 mei 2006.

Gezin van Joseph Antonius Rieff

Hij is getrouwd met Lucia Catharina Mackay.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1792 te Dordrecht, Zuid-Holland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joseph Antonius Rieff?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joseph Antonius Rieff

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joseph Antonius Rieff

Joseph Antonius Rieff
1764-1816

1792

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. G. Rieff

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 mei 1792 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1792: Bron: Wikipedia
    • 25 april » De Marseillaise, het Franse volkslied wordt gecomponeerd.
    • 10 augustus » Bestorming van de Tuilerieën, de woning van koning Lodewijk XVI in Parijs wordt bestormd door een woedende menigte. Het zou resulteren in de bloedigste dag van de Franse Revolutie en was de opmaat voor de Septembermoorden.
    • 6 november » Tijdens de Eerste Coalitieoorlog vindt de Slag bij Jemappes plaats.
  • De temperatuur op 13 december 1816 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zwaar storm(achtig) omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 9 juli » Argentinië verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni

Over de familienaam Rieff

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Rieff.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Rieff.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Rieff (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Theo Mur, "Stamboom van de familie Mur", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mur/I1070726859.php : benaderd 17 maart 2026), "Joseph Antonius Rieff (1764-1816)".