Stamboom Moes (pot) » Bouktje Derks (1776-1831)

Persoonlijke gegevens Bouktje Derks 

  • Zij is geboren in het jaar 1776.
  • Zij is overleden op 14 september 1831 in Oostwold (Leek), zij was toen 55 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 november 2017.

Gezin van Bouktje Derks

Zij is getrouwd met Jan Jans Moes.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jantje Jans Moes  1801-????
  2. Markus Jans Moes  1806-???? 
  3. Derk Jans Moes  1807-1862
  4. Trijntje Jans Moes  1809-1842
  5. Freerktje Moes  1812-1818
  6. Jan Moes  1815-1866
  7. Freerk Jans Moes  1820-1903 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Bouktje Derks?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Bouktje Derks

Bouktje Derks
1776-1831


Jan Moes
1815-1866

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 september 1831 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1831: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 februari » Kroning van Paus Gregorius XVI in Rome.
    • 7 februari » De Belgische Grondwet wordt afgekondigd. België wordt een parlementaire monarchie met scheiding van de drie machten: de wetgevende, de uitvoerende en de rechterlijke macht.
    • 10 maart » Oprichting van het Frans Vreemdelingenlegioen.
    • 15 juni » De Franse wiskundige Évariste Galois wordt voor de rechtbank voorgeleid wegens het bedreigen van koning Lodewijk Filips van Frankrijk.
    • 17 juli » Koning Leopold I komt naar België.
    • 8 september » Opening van de eerste zitting van het Belgisch Parlement, dat 102 volksvertegenwoordigers en 51 senatoren telt.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Derks

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Derks.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Derks.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Derks (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Moes (pot) is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Roel Kleiker, "Stamboom Moes (pot)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-moespot/I7002.php : benaderd 21 januari 2026), "Bouktje Derks (1776-1831)".