De temperatuur op 20 april 1939 lag tussen 1,7 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (83%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
19 april » Bij de Statenverkiezingen boekt de NSB opnieuw verlies.
27 juli » Twee dagen na het constitutioneel beraad struikelt het kabinet-Colijn V in het debat over de regeringsverklaring over een motie van afkeuring.
2 september » Ingebruikname van Stutthof, het eerste concentratiekamp dat door de nazi's buiten Duitsland werd gebouwd.
6 september » Tweede Wereldoorlog: Zuid-Afrika verklaart de oorlog aan Duitsland.
9 oktober » De eerste 22 joodse vluchtelingen komen aan in kamp Westerbork.
Trouwdag 12 december 1969
De temperatuur op 12 december 1969 was gemiddeld -2,4 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
16 januari » De student Jan Palach steekt zichzelf in brand op het Wenceslasplein in Praag uit protest tegen de teruggedraaide hervormingen van de Praagse Lente. Hij overlijdt drie dagen later aan zijn verwondingen.
26 mei » Apollo 10 komt terug op aarde.
20 juli » De Belgische wielrenner Eddy Merckx wint de Ronde van Frankrijk.
9 augustus » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Haunted Mansion geopend.
10 oktober » Amerikaans president Richard Nixon geeft bevel tot het starten van Operatie Giant Lance, een schijnaanval tijdens de Koude Oorlog.
14 november » NASA lanceert de Apollo 12.
Dag van overlijden 7 november 2003
De temperatuur op 7 november 2003 lag tussen 2,4 °C en 11,2 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 8,2 uur zonneschijn (88%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
20 februari » Tijdens de brand in nachtclub The Station in de VS komen 100 personen om het leven en vallen er 230 gewonden.
15 april » Volkert van der Graaf wordt veroordeeld tot 18 jaar gevangenisstraf voor de moord op Pim Fortuyn.
19 mei » Het Indonesisch leger begint een grootscheeps offensief in Atjeh.
21 juni » De hockeysters van hockeyclub 's-Hertogenbosch winnen de zesde landstitel op rij in de Nederlandse hoofdklasse door Laren met 3-2 te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
24 augustus » In het Wagener-stadion in Amstelveen wint de Nederlandse mannenhockeyploeg voor de zevende keer de Champions Trophy.
30 augustus » Inwijding van de rooms-katholieke kathedraal van de Heiligen Petrus en Paulus in Ulaanbaatar (Mongolië) door de Italiaanse kardinaal Crescenzio Sepe.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Sietse Vermeer, "Stamboom Moerman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-moerman/I74864.php : benaderd 23 september 2026), "Willem VERMEER (1939-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.