De temperatuur op 31 mei 1906 lag tussen 9,3 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
18 februari » Oprichting van het Belgisch olympisch comité. In 1978 hernoemd tot Belgisch Olympisch en Interfederaal Comité.
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
18 april » San Francisco wordt getroffen door een zware aardbeving.
13 juni » Oprichting van de Poolse voetbalclub Cracovia Kraków.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
Trouwdag 12 oktober 1943
De temperatuur op 12 oktober 1943 lag tussen 4,2 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
19 april » Albert Hofmann ontdekt het hallucinogene effect van lsd.
3 mei » Officiële oprichtingsdatum van de honkbaltak van de Rotterdamse sportvereniging Neptunus.
24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
10 september » Duitse troepen bezetten Rome.
12 september » Naar eerst in 'huisarrest' gezeten te hebben wordt Benito Mussolini bevrijdt door de Duitsers, onder leiding van Otto Skorzeny.
7 oktober » Japan executeert 100 Amerikaanse gevangenen op Wake.
Dag van overlijden 21 december 1957
De temperatuur op 21 december 1957 lag tussen 6,2 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,7 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 5,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I77109.php : benaderd 18 januari 2026), "Abraham Roossien (1906-1957)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.