De temperatuur op 8 december 1923 lag tussen 0,3 °C en 5,4 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 12,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
14 maart » Diane Arbus, Amerikaans fotografe († 1971)
23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
1 september » Tokio wordt getroffen door een zeer zware aardbeving met een kracht van 8,2 op de schaal van Richter. Er vallen meer dan 140.000 doden.
1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
9 november » Bierkellerputsch / Hitlerputsch in München, eerste en mislukte poging van Adolf Hitler en zijn nazi's om de macht in Duitsland te grijpen (in de nacht van 8 op 9 november).
23 november » Eerste officiële en regelmatige uitzendingen van Radio Belgique.
Trouwdag 4 maart 1947
De temperatuur op 4 maart 1947 lag tussen -9,3 °C en 2,6 °C en was gemiddeld -2,2 °C. Er was 5,0 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
8 februari » Jan van der Hoorn wint de negende Elfstedentocht.
21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
24 maart » Bij een brand in de staatsmijn Hendrik in Brunssum komen dertien mijnwerkers om het leven.
25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
1 oktober » In het dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst het stripverhaal Nero.
Dag van overlijden 10 oktober 2009
De temperatuur op 10 oktober 2009 lag tussen 10,0 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Er was 1,6 uur zonneschijn (14%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
4 maart » Het Internationaal Strafhof in Den Haag maakt bekend de Soedanese leider Omar al-Bashir te zullen vervolgen voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid in Darfur.
12 april » Tom Boonen wint voor de derde keer de wielerklassieker Parijs-Roubaix.
13 april » In Malmö wordt het Swedbank Stadion officieel in gebruik genomen met een wedstrijd tussen Malmö FF en Örgryte IS.
7 mei » Judoka Dennis van der Geest kondigt het einde van zijn topsportloopbaan aan.
11 mei » De lancering van de vierde en tevens laatste onderhoudsmissie (STS-125) naar de ruimtetelescoop Hubble vond plaats.
22 juni » Bij een botsing van twee treinen van de metro van Washington komen ten minste 7 personen om het leven.
Dag van begraven 15 oktober 2009
De temperatuur op 15 oktober 2009 lag tussen -1,5 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 9,7 uur zonneschijn (90%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
12 maart » Oprichting van de Moldavische voetbalclub FC Speranţa Crihana Veche.
16 mei » Alexander Rybak wint voor Noorwegen het Eurovisiesongfestival met het liedje Fairytale.
3 juni » Twaalf Nederlanders zitten vast in Bolivia. Zij behoren tot een grotere groep buitenlanders die wordt vastgehouden door inwoners van het plaatsje Uyuni. De gijzelnemers eisen dat in hun stad een asfaltweg wordt aangelegd.
23 augustus » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal debuteert op een EK-eindronde en verslaat Oekraïne met 2-0.
6 september » De eerste aflevering van het programma "Carlo & Irene: Life4You" wordt live uitgezonden op RTL 4.
16 oktober » Een zakenvliegtuigje stort neer op een weiland in de buurt van Weert. Twee mensen komen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I55543.php : benaderd 23 januari 2026), "Lummechien "Lummie" Vos (1923-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.