De temperatuur op 29 maart 1923 lag tussen 4,0 °C en 14,4 °C en was gemiddeld 8,9 °C. Er was 7,7 uur zonneschijn (60%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 april » Officiële opening van het Wilhelminakanaal.
13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
13 mei » Zaligverklaring van Robertus Bellarminus (1542-1621), Italiaans theoloog en kardinaal.
14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
16 oktober » The Walt Disney Company wordt opgericht door Walt Disney en zijn broer Roy Disney.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
Trouwdag 18 november 1952
De temperatuur op 18 november 1952 lag tussen -2,4 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,1 °C. Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
28 april » Het Vredesverdrag van San Francisco treedt in werking; Japan herwint zijn soevereiniteit.
7 mei » Eerste concept van een chip voor gebruik in computers, van Geoffrey Dummer.
31 mei » Het sprookjesbos de Efteling in Kaatsheuvel wordt geopend.
11 september » Plaatsing van de eerste, kunstmatige hartklep.
3 oktober » Het Britse leger test in Australië zijn eerste atoombom.
25 november » In Londen gaat het toneelstuk The Mousetrap van Agatha Christie in première. Het wordt tot op heden onafgebroken gespeeld, en is daarmee de langstlopende toneelvoorstelling ter wereld.
Dag van overlijden 2 april 2014
De temperatuur op 2 april 2014 lag tussen 4,5 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 13,7 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (57%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
2 januari » De vroegere chef van de Rwandese militaire inlichtingendienst, Patrick Karegeya, wordt dood aangetroffen in een hotelkamer in Johannesburg. Hij blijkt te zijn vermoord en vluchtte in 2007 naar Zuid-Afrika omdat hij in eigen land werd beschuldigd van het beramen van een staatsgreep.
25 februari » De Democratische Liberale Partij in Roemenië stapt uit de regeringscoalitie met de Sociaaldemocratische Partij van premier Victor Ponta.
6 maart » Tijdens het carnaval in Bolivia komen zeventig mensen het leven. De meeste doden komen om door verkeersongevallen en 15 mensen door ander geweld. Zo maakt de regering bekend.
6 april » Uitbreken van de Oorlog in Donbass nadat pro-Russische rebellen de overheidsgebouwen bezetten
17 september » In de buurt van de rommelende vulkaan Mount Mayon in de Filipijnen worden 32.000 mensen geëvacueerd.
31 oktober » Blaise Compaoré stapt op als president van Burkina Faso.
Dag van crematie 7 april 2014
De temperatuur op 7 april 2014 lag tussen 11,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 8,2 mm neerslag gedurende 1,9 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Colorado is de eerste Amerikaanse staat waar de vrije verkoop van marihuana is toegestaan.
8 januari » De Boliviaanse president Evo Morales wil als nieuwbakken voorzitter van de Groep van 77 - een losse coalitie van ontwikkelingslanden - het platform gebruiken om cocabladeren, het basisingrediënt van cocaïne, te legaliseren.
23 januari » Mijnwerkers in Zuid-Afrika gaan in staking om een hoger loon af te dwingen. De grootste vakbond in deze sector, AMCU, heeft opgeroepen tot de staking in de platinamijnen in het noordwesten van het land.
14 maart » Een rechtbank in Parijs veroordeelt ex-militair Pascal Simbikangwa tot 25 jaar cel wegens zijn rol bij de genocide in Rwanda. Het is het eerste proces in Frankrijk over de volkenmoord in het Centraal-Afrikaanse land in 1994.
17 juli » Oprichting van de Indiase voetbalclub Delhi Dynamos FC.
30 oktober » De Costa Ricaanse vulkaan Turrialba barst voor het eerst in jaren uit. De as komt onder meer terecht op de 50 kilometer verderop gelegen hoofdstad San José.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I42867.php : benaderd 6 maart 2026), "Sipke Nijland (1923-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.