De temperatuur op 13 juli 1933 lag tussen 13,7 °C en 17,9 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 3,5 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
4 maart » Franklin Delano Roosevelt wordt beëdigd als 32e president van de Verenigde Staten. In zijn acceptatie verwijst hij naar de Grote Depressie, met zijn "We have nothing to fear, but fear itself" toespraak.
27 maart » Oprichting van de amateurvoetbalclub VV de Noormannen.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
7 augustus » Begin van de Genocide van Simele. Het Irakese leger vernietigt, onder toezicht van de Britten, tientallen Assyrische dorpen en vermoordt daarbij duizenden Assyriërs.
25 augustus » Wielrenner Jan van Hout rijdt op de baan van Roermond een nieuw werelduurrecord.
Dag van overlijden 7 juni 2015
De temperatuur op 7 juni 2015 lag tussen 7,1 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 14,2 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
29 mei » Sepp Blatter wordt herkozen als president van wereldvoetbalbond FIFA. Hij wordt met een ruime meerderheid verkozen boven zijn enige uitdager Prins Ali bin Al-Hussein uit Jordanië. Enkele dagen later besluit hij op te stappen tegen een achtergrond van een corruptieschandaal.
26 juli » Michael van Gerwen wint als eerste Nederlander de World Matchplay (darts).
17 augustus » Bij een bomaanslag op een tempel in Bangkok komen 22 mensen om en raken er 120 gewond.
10 september » De Venezolaanse oppositieleider Leopoldo López wordt veroordeeld tot bijna veertien jaar celstraf voor het aanzetten tot geweld.
3 november » In de Roemeense hoofdstad Boekarest gaan duizenden mensen de straat op om het ontslag te eisen van onder meer eerste minister Victor Ponta na de dodelijke brand in een nachtclub van 30 oktober.
12 november » Minder dan een uur voor de aftrap van de WK-kwalificatiewedstrijd tussen grootmachten Argentinië en Brazilië wordt het duel uitgesteld vanwege overvloedige regen in Buenos Aires.
Dag van crematie 11 juni 2015
De temperatuur op 11 juni 2015 lag tussen 9,3 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 15,1 uur zonneschijn (91%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
25 februari » De KRO-NCRV zendt de 100e aflevering uit van de Britse detective-serie Midsomer Murders.
28 augustus » In Beijing wint Dafne Schippers de wereldtitel op de 200 meter sprint. Het is Nederlands eerste gouden medaille ooit bij de WK atletiek voor een vrouw.
6 september » Abdi Nageeye loop tijdens de Tilburg Ten Miles een nieuw Nederlands record op zowel de 15 kilometer als de 10 Engelse mijl.
1 oktober » De Nederlandse reisorganisatie Arke bestaat niet meer. Het heet vanaf nu TUI.
31 oktober » Kogalymavia-vlucht 9268 stort neer in de Sinaï, alle 224 inzittenden komen om het leven.
8 december » President Nicolás Maduro van Venezuela roept zijn ministers op hun posities ter beschikking te stellen. Het vertrek moet de weg vrijmaken voor "een proces van vernieuwing", aldus de socialistische leider.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I39345.php : benaderd 21 januari 2026), "Jochum Luik (1933-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.