Stamboom Mink » Johannes Coymans (1645-1703)

Persoonlijke gegevens Johannes Coymans 

  • Hij is geboren op 23 maart 1645 in Amsterdam.
  • Hij werd gedoopt op 26 maart 1645 in Amsterdam (Nieuwe Kerk).
  • Beroepen:
    • Regent van het Deutzenhofje.
    • in het jaar 1683 Schepen.
    • Bankier.
    • Directeur van de Levantsche handel.
    • Kapitein in de Schutterij.
    • Kerkmeester.
      Zuiderkerk te Amsterdam
    • koopman.
  • Woonachtig: Keizersgracht, Amsterdam, Nederland.
    tegenover de Westerkerk
  • Hij is overleden op 28 april 1703, hij was toen 58 jaar oud.
  • Een kind van Johannes Coymans en Sophia Trip
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 mei 2022.

Gezin van Johannes Coymans

Hij is getrouwd met Erckenraad Bernard.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1674, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Jan Coymans  1675-1678
  2. Erckenraad Coymans  1676-????
  3. Jan Coymans  1678-????


Notities over Johannes Coymans

Johannes Coymans (1645-1703)

Johannes Coymans, Jan ­of Joan (23 maart 1645 - 28 april 1703) was een koopman, bankier en schepen (1683). Coymans was lid van de firma Coymans, directeur van de Levantsche handel, kerkmeester van de Zuiderkerk, regent van het Deutzenhofje en kapitein in de schutterij. Rond 1660 verbleef hij in Frankrijk, eerst in Lyon, vervolgens in Zwitserland en Italië, toen de perikelen rondom het huwelijk van zijn zus Alette een hoogtepunt bereikten. In 1663 was hij weer thuis. Hij trouwde in 1674 met Erckenraad Bernard en woonde in Amsterdam op de Keizersgracht tegenover de Westerkerk. Van daaruit dreef hij zaken samen met moeder Sophia Trip, Joan Huydecoper van Maarsseveen en zijn katholieke zwager Carel Voet. Jan Coymans was sterk betrokken bij de afhandeling van het 'Asiento de Negros', in 1685 afgesloten door zijn broer Balthasar Coymans (1652-1686) in Cadiz.

Het echtpaar had vier kinderen, die jong overleden: Jan (1675), Erckenraad (1676), Jan (1678) en Sophia Dorethea (1680).

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Coymans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Coymans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Coymans

Elias Trip
± 1570-1636
Sophia Trip
1615-1679

Johannes Coymans
1645-1703

1674
Jan Coymans
1675-1678
Jan Coymans
1678-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1645: Bron: Wikipedia
    • 6 maart » Paus Innocentius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de curieprelaat Benedetto Odescalchi.
    • 14 juni » Slag bij Naseby: grote overwinning van Oliver Cromwell op Karel I.
    • 2 september » Eerstesteenlegging voor de Sael van Oranje, die later zou uitgroeien tot Paleis Huis ten Bosch.
  • Stadhouder Prins Frederik Hendrik (Huis van Oranje) was van 1625 tot 1647 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1645: Bron: Wikipedia
    • 6 maart » Paus Innocentius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de curieprelaat Benedetto Odescalchi.
    • 14 juni » Slag bij Naseby: grote overwinning van Oliver Cromwell op Karel I.
    • 2 september » Eerstesteenlegging voor de Sael van Oranje, die later zou uitgroeien tot Paleis Huis ten Bosch.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Coymans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coymans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coymans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coymans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Mink is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I2768.php : benaderd 14 januari 2026), "Johannes Coymans (1645-1703)".