De temperatuur op 1 februari 1938 lag tussen 4,3 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Het Belgisch Vakverbond, voorloper van het ABVV, wordt opgericht.
12 maart » Oostenrijks nazileider Arthur Seyss-Inquart wordt benoemd tot nieuwe kanselier van Oostenrijk. Diens eerste daad is het versturen van een, tevoren opgesteld, telegram waarin hij Duitsland vraagt om het Duitse leger te zenden om vrede en veiligheid te brengen....en om bloedvergieten te voorkomen.
18 maart » Expropiación Petrolera: De Mexicaanse president Lázaro Cárdenas nationaliseert de olie-industrie.
21 augustus » De Duitse atleet Karl Hein scherpt in Osnabrück het wereldrecord kogelslingeren aan tot 58,24 meter.
27 september » Het passagiersschip Queen Elisabeth wordt te water gelaten en gedoopt door Koningin-gemalin Elisabeth. Het schip speelt een belangrijke rol in WO II als snel troepenschip.
22 oktober » Demonstratie van de xerografie door Chester Carlson.
Dag van overlijden 3 april 2014
De temperatuur op 3 april 2014 lag tussen 7,8 °C en 22,7 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 8,6 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
10 februari » Het stoffelijk overschot van de Nederlandse minister van Staat Els Borst wordt gevonden bij haar woning in Bilthoven. Uit onderzoek blijkt dat zij door een misdrijf om het leven is gebracht op 8 februari.
18 februari » Op de 10.000 meter schaatsen bij de Olympische Winterspelen van Sotsji wint de Nederlander Jorrit Bergsma het goud. Zijn landgenoten Sven Kramer en Bob de Jong behalen respectievelijk zilver en brons op dezelfde afstand.
22 februari » Nadat president Viktor Janoekovytsj van Kiev naar Charkov is gevlucht, stemt het Oekraïense parlement in met het afzetten van de president en organisatie van presidentsverkiezingen op 25 mei 2014. Joelia Tymosjenko wordt vrijgelaten uit de gevangenis.
19 juni » Felipe VI volgt Juan Carlos I op als koning van Spanje.
27 juli » De Italiaan Vincenzo Nibali is de eindwinnaar van de Ronde van Frankrijk 2014. De Slowaak Peter Sagan wint de groene trui (sprintklassement) en de Pool Rafał Majka de bolletjestrui, als winnaar van het bergklassement.
28 september » De Pool Michał Kwiatkowski wordt wereldkampioen wielrennen op de weg bij de profs in de Spaanse plaats Ponferrada.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I27616.php : benaderd 26 januari 2026), "Giny Santing (1938-2014)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.