De temperatuur op 5 augustus 1918 lag tussen 11,6 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (5%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 juni » Oprichting van de Nederlandse amateurvoetbalvereniging Excelsior Maassluis.
3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
9 augustus » Duke Kahanamoku scherpt in New York zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.01,4. Het oude record (1.01,6) stond sinds 20 juli 1912 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
6 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub General Caballero onder de naam Deportivo Meilicke.
17 oktober » Officiële stichting van Joegoslavië.
9 december » Oprichting van de Finse Nationale Coalitiepartij.
Trouwdag 27 januari 1938
De temperatuur op 27 januari 1938 lag tussen -0,5 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 1,7 °C. Er was 11,2 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 3,5 uur zonneschijn (40%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
13 juli » Op de Veluwe wordt het Kröller-Müller Museum geopend.
21 augustus » De Duitse atleet Karl Hein scherpt in Osnabrück het wereldrecord kogelslingeren aan tot 58,24 meter.
28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.
Dag van overlijden 13 maart 1971
De temperatuur op 13 maart 1971 lag tussen 2,5 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
9 februari » Een aardbeving in de San-Fernandovallei bij Los Angeles kost zestig mensen het leven.
17 april » Bangladesh roept de onafhankelijkheid uit.
25 mei » De Efteling opent de attractie Diorama.
10 juli » Godfried Bomans begint een verblijf van één week op Rottumerplaat.
10 september » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt in Minsk zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.53,5.
17 oktober » Zaligverklaring van Maximiliaan Kolbe (1894-1941), Pools priester en martelaar in Auschwitz, door Paus Paulus VI.
Dag van begraven 17 maart 1971
De temperatuur op 17 maart 1971 lag tussen 3,7 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 6,1 °C. Er was 4,0 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 6,9 uur zonneschijn (58%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert Mink, "Stamboom Mink", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mink/I2003.php : benaderd 3 maart 2026), "Berend "Bé" Borgman (1918-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.