Stamboom Mijjer » Maria Schoot(s)man (1714-1800)

Persoonlijke gegevens Maria Schoot(s)man 

Bronnen 1, 2Bronnen 1, 2

Gezin van Maria Schoot(s)man

Zij is getrouwd met Johannes Eigeman.Bron 1

Zij zijn getrouwd op 21 februari 1739 te Leiden, Zuid-Holland, Nederland, zij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Johanna Eigeman  1745-1822 
  2. Johannes Eigeman  -1835 
  3. Maria Eigeman  -1749
  4. Willem Eigeman  1756-1839 
  5. Dirk Eigeman  1776-1848

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Schoot(s)man?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Schoot(s)man


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Overlijden Willem Eigeman, WIE50694162
    Jaar: 1839
    Inventarisnummer 4960 van archiefnummer 0516 in Archieven
  2. Doop Wilhelmina Eigeman, WIE53157792

    Inventarisnummer 264 van archiefnummer 1004 in Archieven

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 21 februari 1739 lag rond de 5,0 °C. Er was 48 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: regen zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Van 1702 tot 1747 kende Nederland (ookwel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden) zijn Tweede Stadhouderloze Tijdperk.
  • In het jaar 1739: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Bouveteiland wordt ontdekt door de Franse ontdekkingsreiziger Jean-Baptiste Charles Bouvet de Lozier.
    • 20 maart » Nadir Sjah maakt tijdens zijn militaire campagne tegen het Mogolrijk in India de Pauwentroon buit.
  • De temperatuur op 27 februari 1800 lag rond de -3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken sneeuw. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1800: Bron: Wikipedia
    • 14 maart » James Bogardus, Amerikaans uitvinder en architect († 1874)
    • 14 maart » Kardinaal Chiaramonti wordt in Venetië gekozen tot Paus Pius VII.
    • 28 maart » Het Iers parlement tekent de Act of Union waarin akkoord gegaan wordt met een vereniging met Groot-Brittannië.
    • 14 juni » Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers in de Slag bij Marengo.
    • 5 september » Malta, dat door de Fransen bezet was, valt in handen van de Britten.
    • 4 november » Presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten tussen Thomas Jefferson en John Adams. Uiteindelijk zou het een vreemd gelijkspel worden tussen Jefferson en zijn beoogd vicepresident Aaron Burr dat na lang getouwtrek uiteindelijk tot het 1e presidentschap van Jefferson zou leiden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schoot(s)man


De publicatie Stamboom Mijjer is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Cor Blommers, "Stamboom Mijjer", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mijjer/I2021.php : benaderd 3 januari 2026), "Maria Schoot(s)man (1714-1800)".