Stamboom Jacobs » Albert Boelen (1912-1968)

Persoonlijke gegevens Albert Boelen 


Gezin van Albert Boelen

Hij is getrouwd met Wilhelmina Henriette van Cromvoirt.

Toestemming voor het huwelijk is 21 oktober 1939 verkregen te Nijmegen.

Zij zijn getrouwd op 9 november 1939 te Nijmegen, hij was toen 27 jaar oud.Bron 1

De temperatuur op 9 november 1939 (trouwdag) lag tussen 9.9 en 14.8°C en was gemiddeld 11.8°C. Er was 5.6 mm neerslag gedurende 16 uur. Er was 0.9 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtig) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI (weerstation De Bilt).
Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ookwel Koninkrijk der Nederlanden).
Van donderdag 24 juni 1937 tot dinsdag 25 juli 1939 was er het kabinet Colijn IV, met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
Van dinsdag 25 juli 1939 tot donderdag 10 augustus 1939 was er het kabinet Colijn V, met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
Van donderdag 10 augustus 1939 tot dinsdag 3 september 1940 was er het kabinet De Geer II, met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Nederland had in 1939 (trouwjaar) zo'n 8,7 miljoen inwoners.
oktober - eerste deportaties van joden uit Oostenrijk en Tsjecho-Slowakije beginnen.
Uitvinding van de vaatwasmachine.
1 september - Duitsland valt Polen aan. Het officiële begin van de Tweede Wereldoorlog in Europa.
Antonius Leonardus Maria van Cromvoirt was hierbij getuige.
Maria Grada "Marie" Neijenhuisen was hierbij getuige.

Kind(eren):



Notities over Albert Boelen

Onstwedde is een oud esdorp; het wordt voor het eerst vermeld in het jaar 875 in documenten van het klooster Corvey als Uneswido. De uitgang wido in deze naam, die later verbasterd is tot wedde, betekent bos. Het is in feite hetzelfde woord als wolde in Westerwolde. Het eerste deel Une hangt mogelijk samen met een persoonsnaam.
Kaart van de gemeente Onstwedde uit 1865 - 1870Het dorp ligt aan de Mussel-Aa, even voorbij de samenvloeing met het Pagediep. Onstwedde heeft een dubbele brink. De eerste brink ligt aan de zuidkant van het dorp, niet ver van de Nederlands Hervormde kerk, vlakbij de kruising Hardingstraat met de Dorpstraat, en draagt ook de naam Brink. Het gedeelte van het dorp bij deze brink droeg vroeger de naam Loug. De tweede brink ligt bij de kruising van de Dorpsstraat met de Jabbingelaan. Dit gedeelte van het dorp werd het Wold genoemd

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albert Boelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Albert Boelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Albert Boelen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 742 Nijmegen

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 juli 1912 lag tussen 7,8 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1912: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,0 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De Brit Robert Falcon Scott bereikt de Zuidpool, meer dan een maand na zijn rivaal Roald Amundsen.
    • 7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
    • 14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
    • 12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
    • 29 mei » De première van het ballet L'après-midi d'un faune van Claude Debussy door het Ballets Russes eindigt in een schandaal.
    • 4 augustus » De 53-jarige Noorse schrijver Knut Hamsun voltooit zijn romantrilogie De Zwerver.
  • De temperatuur op 9 november 1939 lag tussen 9,3 °C en 14,3 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 5,6 mm neerslag gedurende 1,6 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 25 juli 1939 tot 10 augustus 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn V met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • Van 10 augustus 1939 tot 3 september 1940 was er in Nederland het kabinet De Geer II met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
  • In het jaar 1939: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,7 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Op initiatief van Maurice van Nieuwenhuizen wordt de "Nederlandsche Jiu-Jitsu Bond" (NJJB) opgericht, een van de voorlopers van de Judo Bond Nederland.
    • 11 februari » Lise Meitner en Otto Frisch publiceren in Nature voor het eerst over kernsplitsing.
    • 12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
    • 10 augustus » Het demissionaire kabinet-Colijn V wordt, na slechts 16 dagen geregeerd te hebben, vervangen door kabinet-De Geer II.
    • 3 september » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan nazi-Duitsland.
    • 5 september » Na de Duitse inval in Polen verklaren de VS zich neutraal.
  • De temperatuur op 13 november 1968 lag tussen 2,4 °C en 7,4 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 6,9 uur zonneschijn (77%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 30 maart » In Amsterdam wordt het 'kosmisch ontspanningscentrum' Paradiso geopend.
    • 3 juni » Voetbalclub ADO wint de KNVB beker-finale van AFC Ajax.
    • 21 augustus » Inval in Tsjecho-Slowakije door de Sovjet-Unie.
    • 30 augustus » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten van Amerika verbetert in Long Beach zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met een tiende van een seconde tot 55,6 seconden.
    • 29 september » Eerste uitzending van de Fabeltjeskrant op de Nederlandse televisie.
    • 9 oktober » Rebellenleider Pierre Mulele wordt publiekelijk gemarteld en geëxecuteerd in de Democratische Republiek Congo.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Boelen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Boelen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Boelen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Boelen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Michael Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-michael-jacobs/I5434.php : benaderd 26 februari 2026), "Albert Boelen (1912-1968)".