Stamboom Jacobs » Maria Merks (1897-1968)

Persoonlijke gegevens Maria Merks 


Gezin van Maria Merks

Zij is getrouwd met Johannes de Cocq Van Delwijnen.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1924 te Driel, zij was toen 27 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Merks?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 april 1897 lag rond de 12,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 59%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
    • 4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 30 oktober » In café de Kruif aan de Houttuinen in Delft wordt de 'Delftsche Studenten Bond' opgericht.
    • 31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
    • 31 oktober » Oprichting van de Eerste Groninger Tramway-Maatschappij.
  • De temperatuur op 8 augustus 1968 lag tussen 14,1 °C en 24,0 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 8,8 mm neerslag gedurende 6,0 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (30%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 5 januari » Alexander Dubček wordt secretaris van de Communistische Partij van Tsjecho-Slowakije.
    • 30 januari » Noord-Vietnamese troepen en het bevrijdingsfront beginnen het Tet-offensief op steden in Zuid-Vietnam.
    • 31 januari » Het Oceanische eiland Nauru wordt onafhankelijk van Australië (Oceanië).
    • 2 maart » De staat Florida in de Verenigde Staten wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Miami, het Bisdom Saint Augustine en de nieuwe bisdommen Orlando en Saint Petersburg.
    • 12 maart » Mauritius krijgt zelfbestuur maar blijft lid van het Gemenebest.
    • 11 april » Mislukte moordaanslag op Duits studentenleider Rudi Dutschke in Berlijn.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1894 » Charles Bisschops, Belgisch kunstschilder, graficus en tekenaar († 1975)
  • 1895 » Marcos Alicante, Filipijns bodemkundige († 1968)
  • 1895 » Stanley Rous, Engels voetballer, scheidsrechter en sportbestuurder († 1986)
  • 1897 » Mary Windsor, lid van de Britse koninklijke familie († 1965)
  • 1900 » Gladwyn Jebb, Brits politicus († 1996)
  • 1900 » Stanko Cajnkar, Sloveens schrijver en theoloog († 1977)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Merks

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Merks.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Merks.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Merks (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Michael Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-michael-jacobs/I38415.php : benaderd 9 mei 2025), "Maria Merks (1897-1968)".