De temperatuur op 17 juli 1916 lag tussen 9,9 °C en 16,8 °C en was gemiddeld 13,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
21 november » Het beroemde hospitaalschip Britannic zinkt naar de bodem van de Egeïsche Zee nadat het een mijn geraakt heeft of door een torpedo is geraakt.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 19 juni 1943
De temperatuur op 19 juni 1943 lag tussen 11,1 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 14,6 °C. Er was 10,6 mm neerslag gedurende 9,8 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » De stad Wilhelmshaven is het slachtoffer van het eerste Amerikaanse bombardement op Duitsland.
19 april » De joodse Opstand in het getto van Warschau begint.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: 617 squadron van de Royal Air Force breekt met Operatie Chastise twee dammen in het Duitse Ruhrgebied.
10 juni » László Bíró vraagt octrooi aan op de balpen.
9 juli » Amerikaanse, Canadese en Britse troepen voeren een invasie uit op het Italiaanse eiland Sicilië.
24 augustus » Einde van de Conferentie van Quebec.
Dag van overlijden 14 augustus 2012
De temperatuur op 14 augustus 2012 lag tussen 15,2 °C en 26,2 °C en was gemiddeld 19,9 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 6,1 uur zonneschijn (41%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
6 mei » De socialist François Hollande wint de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen met 51,7% van de stemmen en verdrijft op die manier Nicolas Sarkozy uit het Élysée.
9 mei » Barack Obama drukt als eerste zittende Amerikaanse president zijn steun uit voor het homohuwelijk.
25 juli » Bij de Olympische voetbalwedstrijd tussen Noord-Korea en Colombia (vrouwen) wordt bij het voorstellen van een speelster van Noord-Korea op het scherm de vlag van Zuid-Korea vertoond. Noord-Korea weigert vervolgens af te trappen. Met een uur vertraging en uitgebreide excuses van de organisatie aan de Noord-Koreanen wordt er alsnog afgetrapt in Hampden Park, Glasgow.
29 juli » De Nederlandse wielrenster Marianne Vos wint in Londen de gouden medaille bij de wegwedstrijd op de Olympische Spelen.
10 september » Hassan Sheikh Mohamud wordt president van Somalië.
16 september » De voormalige topman van de Franse oliemaatschappij Elf Aquitaine, Loik le Floch-Prigent, wordt door Ivoorkust uitgeleverd aan het West-Afrikaanse Togo op verdenking van betrokkenheid bij fraude.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Michael Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-michael-jacobs/I104821.php : benaderd 2 februari 2026), "Andreas Jan "Andre" Klein (1916-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.