Stamboom Jacobs » Louis Francois Timmerman (1891-1915)

Persoonlijke gegevens Louis Francois Timmerman 

  • Hij is geboren op 26 januari 1891 in Lissewege.
  • Hij is overleden op 13 juli 1915 in Cannes, hij was toen 24 jaar oud.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 7 oktober 2024.

Gezin van Louis Francois Timmerman

Hij is getrouwd met Paulina Dusoir.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1914 te Dudzele, hij was toen 23 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gerard Timmerman  1915-1915


Notities over Louis Francois Timmerman

Louis verdiende z’n brood als stoker (machinist) bij de Nationale Maatschappij van de Buurtspoorwegen op de stoomtram tussen Brugge en Sluis (via de dorpen Koolkerke, Dudzele en Westkapelle). De stoomtram liep door Dudzele tussen 1888 en 1930.

Als soldaat maakte Louis deel uit van het 4de Linieregiment, 2de bataljon, 4de kompagnie (of 4/II/4).

Louis was soldaat 2de klasse en behoorde tot de lichting 1911. Als militair droeg hij stamnummer 104/56382.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Louis Francois Timmerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Louis Francois Timmerman

Louis Francois Timmerman
1891-1915

1914

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 januari 1891 lag rond de 2,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1891: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 31 januari » In Porto vindt de Revolte van 31 januari 1891 plaats, een mislukte poging om de monarchie in Portugal ten val te brengen en een republiek op te richten.
    • 15 juni » Verheffing van de Apostolische Vicariaten Noord-, Centraal- en Zuid-Japan tot het Aartsbisdom Tokio en de bisdommen Osaka en Nagasaki.
    • 16 juni » John Abbott wordt premier van Canada.
    • 21 augustus » In Nederland treedt het kabinet-Van Tienhoven aan, als opvolger van kabinet-Mackay.
    • 9 oktober » De première van het requiem van de Tsjechische componist Antonín Dvořák vindt plaats in Birmingham, Verenigd Koninkrijk .
    • 15 december » De Canadees James Naismith vindt het basketbal uit.
  • De temperatuur op 20 mei 1914 lag tussen 8,5 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 13,0 uur zonneschijn (82%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
    • 12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
    • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.
  • De temperatuur op 13 juli 1915 lag tussen 8,0 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 15,0 °C. Er was 7,6 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 19 januari » Georges Claude krijgt octrooi op de neonlamp.
    • 22 april » Tijdens de Eerste Wereldoorlog maken Duitse troepen bij Ieper (België) voor het eerst gebruik van gifgas in de Ieperboog.
    • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
    • 1 augustus » De spoorlijn Uithoorn - Alphen aan den Rijn wordt geopend.
    • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
    • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1887 » François Faber, Luxemburgs wielrenner († 1915)
  • 1891 » Charles Journet, Zwitsers kardinaal en theoloog († 1975)
  • 1893 » Dennis McGee, Amerikaans violist en accordeonist († 1989)
  • 1895 » Theo Slot, Nederlands vliegtuigontwerper († 1949)
  • 1896 » Dio Rovers, Nederlands kunstschilder, tekenaar en kunstdocent († 1990)
  • 1899 » Howard Doc Hopkins, Amerikaans musicus en radiopresentator († 1949)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmerman


De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Michael Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-michael-jacobs/I102983.php : benaderd 20 januari 2026), "Louis Francois Timmerman (1891-1915)".