Stamboom Mertens » Laurens Cornelis Jacobs (1858-1925)

Persoonlijke gegevens Laurens Cornelis Jacobs 

  • Hij is geboren op 21 april 1858 in Halsteren, N-Br, NL.
  • Beroepen:
    • van 1905 tot 1909 Landbouwer.
    • in het jaar 1909 Herbergier.
    • in het jaar 1911 Landbouwer.
    • in het jaar 1925 Herbergier.
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1858: D 15, Halsteren.
    • in het jaar 1858: Lepelstraat
      B 6.
    • van 1860 tot 1867: D 15, Halsteren.
    • van 1905 tot 1909: B 27, Halsteren.
    • van 1909 tot 1915: A 40, Lepelstraat.
    • van 1915 tot 1925: A 56, Lepelstraat.
    • van 1925 tot 1931: A 58, Lepelstraat.
  • Hij is overleden op 7 februari 1925 in Halsteren, N-Br, NL, hij was toen 66 jaar oud.
  • Een kind van Adrianus Jacobs en Adriana Elisabeth van Loon
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 9 november 2021.

Gezin van Laurens Cornelis Jacobs

Hij is getrouwd met Pieternel van Eekelen.

Zij zijn getrouwd op 6 mei 1909 te Halsteren, hij was toen 51 jaar oud.


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Laurens Cornelis Jacobs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Laurens Cornelis Jacobs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Laurens Cornelis Jacobs


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 april 1858 lag rond de 12,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 56%. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • In het jaar 1858: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 11 februari » In Lourdes zou in een grot voor de eerste maal de Maagd Maria aan Bernadette Soubirous zijn verschenen. Dit leidde tot het ontstaan van een van de grootste katholieke bedevaartsoorden.
      • 30 maart » Hymen L. Lipman patenteert het potlood met gummetje aan het eind.
      • 1 juli » De evolutietheorie van Charles Darwin en Alfred Russel Wallace wordt gepubliceerd door de Linnaean Society van Londen.
      • 21 juli » Ontmoeting van Plombières tussen de Franse keizer Napoleon III en en graaf Camillo Benso di Cavour, de eerste minister van Piëmont-Sardinië.
      • 3 augustus » Eerste kabeltelegrammen tussen Amerika en Europa.
      • 16 augustus » De eerste trans-Atlantische telegraafkabel wordt in gebruik genomen, waarbij koningin Victoria een felicitatietelegram verstuurt aan president James Buchanan.
    • De temperatuur op 6 mei 1909 lag tussen 6,9 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 12,0 °C. Er was 13,2 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
      • 4 maart » William Howard Taft wordt beëdigd als 27e president van de Verenigde Staten
      • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
      • 1 mei » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub SK Sturm Graz.
      • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
      • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
      • 23 december » Albert I van België wordt koning.
    • De temperatuur op 7 februari 1925 lag tussen 0,3 °C en 6,3 °C en was gemiddeld 3,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
      • 14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
      • 21 maart » Wolfgang Pauli publiceert zijn "uitsluitingsprincipe".
      • 16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
      • 21 mei » Heiligverklaring en uitroeping tot kerkleraar van Petrus Canisius, Nederlands theoloog.
      • 20 september » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Independiente Foot-Ball Club.
      • 11 november » Robert Millikan bewijst het bestaan van kosmische straling.

    Over de familienaam Jacobs

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jacobs.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jacobs.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jacobs (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Mertens is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    G. Mertens, "Stamboom Mertens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mertens/I8602.php : benaderd 22 februari 2026), "Laurens Cornelis Jacobs (1858-1925)".