De temperatuur op 24 juni 1913 lag tussen 12,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 14,1 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
29 juli » Oprichting van de Noorse voetbalclub Vålerenga IF.
10 augustus » Vrede van Boekarest (1913), einde van de Tweede Balkanoorlog..
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
25 oktober » Oprichting van het bisdom Rijsel in Frankrijk, afgesplitst van het aartsbisdom Kamerijk.
Trouwdag 5 mei 1944
De temperatuur op 5 mei 1944 lag tussen 7,2 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,9 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 0,9 uur. Er was 7,2 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
19 maart » Nadat Hongarije in het geheim besprekingen heeft aangeknoopt met de Geallieerden wordt het land bezet door Duitsland.
7 juli » Boven Hoorn komen twee Amerikaanse B-17 bommenwerpers met elkaar in botsing en storten neer. Daarbij komen dertien van de twintig bemanningsleden en een inwoonster van Hoorn om het leven.
7 augustus » De Amerikaanse computertechnicus Howard Aiken presenteert op de Harvard-universiteit de eerste programmeerbare rekenmachine, de Harvard Mark I.
3 september » Tweede Wereldoorlog: de geallieerde troepen bevrijden Brussel.
12 november » Britse bommenwerpers brengen in de Tromsøfjord de Tirpitz tot zinken
29 december » De slag om Boedapest begint.
Dag van overlijden 1 februari 1953
De temperatuur op 1 februari 1953 lag tussen 2,7 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 16,8 mm neerslag gedurende 21,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 7 Bft (harde wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G. Mertens, "Stamboom Mertens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mertens/I26890.php : benaderd 24 december 2025), "Antonius van Someren (1913-1953)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.