Stamboom Mertens » Maria van Aart (1881-1924)

Persoonlijke gegevens Maria van Aart 

  • Zij is geboren op 27 september 1881 in Steenbergen.
  • Beroep: in het jaar 1924 Zonder beroep.
  • Woonachtig:
    • in het jaar 1887: C 133, Halsteren.
    • in het jaar 1888: C 20, Halsteren.
    • van 1890 tot 1895: C 126, Halsteren.
    • in het jaar 1905: A 31, Lepelstraat.
    • van 1905 tot 1906: Steenbergen.
      6-5-1905 van Lepelstraat naar Steenbergen gegaan
    • van 1906 tot 1908: A 31, Lepelstraat.
      29-9-1906 van Steenbergen naar Lepelstraat gekomen
    • van 1908 tot 1909: Steenbergen.
      1-8-1908 van Lepelstraat naar Steenbergen gegaan
    • van 1911 tot 1913: A 114, Halsteren.
      11-3-1911 van Steenbergen naar Halsteren gekomen
    • in het jaar 1924: A 129, Halsteren.
  • Zij is overleden op 2 maart 1924 in Halsteren, zij was toen 42 jaar oud.
  • Een kind van Elisabeth van Aart
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 januari 2019.

Gezin van Maria van Aart

(1) Zij is getrouwd met Laurens Pieter van Eekeren.

Zij zijn getrouwd op 8 augustus 1908 te Halsteren, zij was toen 26 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Helena van Eekeren  1913-1915
  2. Petrus van Eekeren  1916-1917
  3. (Niet openbaar)


Kind(eren):

  1. Franciscus van Aart  1907-1944

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria van Aart?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria van Aart

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria van Aart


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 27 september 1881 lag rond de 12,1 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
      • 3 maart » De Nederlandse koning Willem III kondigt een nieuw Wetboek van Strafrecht af
      • 4 maart » James Garfield wordt beëdigd als 20e president van de Verenigde Staten
      • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
      • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
      • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
    • De temperatuur op 8 augustus 1908 lag tussen 7,3 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 9,6 uur zonneschijn (63%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
      • 27 januari » Ontdekking van de Jupitermaan Pasiphae door Philibert Jacques Melotte.
      • 7 februari » Op de rijksmarinewerf wordt de kiel gelegd van het pantserschip De Zeven Provinciën.
      • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
      • 20 juni » Melitta Bentz, een huisvrouw uit Dresden neemt een patent op de koffiefilter.
      • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
    • De temperatuur op 2 maart 1924 lag tussen -1,7 °C en 3,0 °C en was gemiddeld 1,3 °C. Er was 11,8 mm neerslag. Er was 1,1 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
      • 24 januari » Sint-Petersburg wordt hernoemd tot Leningrad.
      • 27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
      • 20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
      • 10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
      • 12 oktober » In de Zwitserse stad Aarau wordt Stadion Brügglifeld officieel in gebruik genomen.
      • 30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.

    Over de familienaam Van Aart

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Aart.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Aart.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Aart (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Mertens is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    G. Mertens, "Stamboom Mertens", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-mertens/I176.php : benaderd 5 februari 2026), "Maria van Aart (1881-1924)".