Stamboom Menting » Andries Scheffer (1780-????)

Persoonlijke gegevens Andries Scheffer 


Gezin van Andries Scheffer

Hij is getrouwd met Maria Elizabeth van Campen.

Zij zijn getrouwd op 6 juni 1801 te Sas van Gent, hij was toen 20 jaar oud.Bron 1

Huwelijk op 6 juni 1801 te Sas van Gent

Bruidegom
Andries Scheffer, geboren op 1 november 1780 te Dalsen, 21 jaar oud

Bruid
Maria Elisabeth van Campen, geboren te Axel, 24 jaar oud

Opmerking
Republikeinse datum: 17 Prairial an IX.

Ook huwelijksdatum dus ook 17-05-1802

Huwelijk op 17 mei 1802 te Sas van Gent

Vader van de bruidegom
Adam Scheffer
Moeder van de bruidegom
Cornelia Maas

Bruidegom
Andries Scheffer

Bruid
Maria Elisabet van Campen

Vader van de bruid
Pieter van Campen
Moeder van de bruid
Maria Braat

Bronvermelding

Zeeuws Archief te Middelburg, BS Huwelijk
Sas van Gent huwelijksakten burgerlijke stand, Sas van Gent, archieftoegang 25, inventaris­num­mer SAS-H-IX, 17-05-1802, aktenummer 16

Kind(eren):

  1. Hendrik Adam Scheffer  1801-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Andries Scheffer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Andries Scheffer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Andries Scheffer

Andries Scheffer
1780-????

1801

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Zeeuws Archief te Middelburg. Akteplaats: Sas van Gent huwelijksakten burgerlijke stand, Sas van Gent. Archieftoegang: 25. Inventarisnummer: SAS-H-IX, 06-06-1801. Aktenummer: 10.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 juni 1801 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1801: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Door de Act of Union worden Groot-Brittannië en Ierland verenigd tot het Verenigd Koninkrijk.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd als 3e president van de Verenigde Staten.
    • 21 maart » Verdrag van Aranjuez (1801) bevestigt het Derde verdrag van San Ildefonso.
    • 7 juli » Haïti roept zijn onafhankelijkheid uit.
    • 11 juli » Jean-Louis Pons ontdekt zijn eerste komeet. Tussen 1801 en 1827 zal hij in totaal 37 kometen ontdekken.
    • 15 juli » Sluiting van het Concordaat tussen Paus Pius VII en Frankrijk (Napoleon Bonaparte).


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Scheffer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scheffer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scheffer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scheffer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I45772.php : benaderd 25 december 2025), "Andries Scheffer (1780-????)".