Stamboom Menting » Anna Steur (1834-1914)

Persoonlijke gegevens Anna Steur 

  • Zij is geboren op 26 november 1834 in Ellemeet.Bron 1
  • Beroep: Winkelierster.
  • Zij is overleden op 19 januari 1914 in Elkerzee, zij was toen 79 jaar oud.Bron 2
    Overlijden op 19 januari 1914 te Elkerzee

    Vader
    Marinus Steur
    Moeder
    Cornelia van den Hoek

    Overledene (vrouwelijk)
    Anna Steur, geboren te Ellemeet, 79 jaar oud, weduwe, zonder beroep
    Partner van Frans van den Bout

    Opmerking
    Eerder weduwe van Nehemia Zorge
  • De biologische ouders zijn Marinus Steur en Cornelia van den Hoek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 januari 2019.

Gezin van Anna Steur

(1) Zij is getrouwd met Nehemia Zorge.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1863 te Elkerzee, zij was toen 28 jaar oud.Bron 3

Huwelijk op 8 mei 1863 te Elkerzee

Bruidegom
Nehemia Zorge, geboren te Elkerzee, 29 jaar oud, Winkelier van beroep

Bruid
Anna Steur, geboren te Ellemeet, 28 jaar oud, zonder beroep
=

(2) Zij is getrouwd met Frans van den Bout.

Zij zijn getrouwd op 28 november 1866 te Elkerzee, zij was toen 32 jaar oud.Bron 4

Bruidegom
Frans van den Bout, geboren op 12 november 1826 te Elkerzee, 40 jaar oud, Landbouwer van beroep

Bruid
Anna Steur, geboren op 26 november 1834 te Ellemeet, 32 jaar oud, Winkelierster van beroep

Opmerking
Brd wed van Nehemia Zorge

Kind(eren):

  1. Marinus van den Bout  1868-1959 
  2. Jan van den Bout  1873-1967

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Steur?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Anna Steur

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Geboorte. Archieflocatie: Zeeuws Archief te Middelburg. Akteplaats: Ellemeet, geboorteakten burgerlijke stand, Ellemeet. Archieftoegang: 25. Inventarisnummer: ELM-G-1834, 27-11-1834. Aktenummer: 17.
  2. Burgerlijke stand - Overlijden. Archieflocactie: Zeeuws Archief te Middelburg. Akteplaats: Elkerzee overlijdensakten burgerlijke stand, Elkerzee. Archieftoegang: 25. Inventarisnummer: ELK-O-1914, 1914. Akteplaats: 12.
  3. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Zeeuws Archief te Middelburg. Akteplaats: Elkerzee huwelijksakten burgerlijke stand, Elkerzee. Archieftoegang: 25. Inventarisnummer: ELK-H-1863, 08-05-1863. Aktenummer: 4.
  4. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Zeeuws Archief te Middelburg. Akteplaats: Elkerzee huwelijksakten burgerlijke stand, Elkerzee. Archieftoegang: 25. Inventarisnummer: ELK-H-1866, 28-11-1866. Aktenummer: 9.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 november 1834 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1834: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Duitse Zollverein treedt in werking. Deze economische vereniging is de eerste aanzet tot de Duitse eenheid.
    • 27 mei » Heroprichting van het Bisdom Brugge in België, dat eerder bestond van 1559-1801.
    • 14 juni » Isaac Fischer, Jr. verkrijgt vier patenten voor schuurpapier.
    • 14 oktober » Onder leiding van Hendrik de Cock scheiden de Gereformeerden zich af van de Hervormde Kerk.
    • 27 november » Uitvinding van de elektromotor, door Thomas Davenport.
    • 3 december » Oprichting van het Bisdom Ceylon.
  • De temperatuur op 28 november 1866 lag rond de 8,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 19 januari 1914 lag tussen -5,4 °C en 2,0 °C en was gemiddeld -0,9 °C. Er was 4,4 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
    • 14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
    • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
    • 1 september » De laatste Amerikaanse trekduif, een duivin genaamd Martha, sterft in de Cincinnati Zoo. Daarmee is de soort uitgestorven.
    • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
    • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Steur

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Steur.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Steur.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Steur (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I45412.php : benaderd 26 december 2025), "Anna Steur (1834-1914)".