Stamboom Menting » Johannes Theodorus van Leth (1871-1945)

Persoonlijke gegevens Johannes Theodorus van Leth 


Gezin van Johannes Theodorus van Leth

Hij is getrouwd met Hillegonda Gerardina Somers.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1907, hij was toen 35 jaar oud.Bron 2

Huwelijk op 15 mei 1907 te 's-Gravenhage

Vader van de bruidegom
Wilhelminua van Leth
Moeder van de bruidegom
Elisabeth Koenders

Bruidegom
Johannes Theodorus van Lith, 35 jaar oud, boekbinder van beroep

Bruid
Hillegonda Gerardina Somers, 29 jaar oud, zonder beroep

Vader van de bruid
Jean Hubert Somers
Moeder van de bruid
Maria Hubertina Schaep, zonder beroep

Notities over Johannes Theodorus van Leth

Ingeschreven Den Haag
Geregistreerde: Johannes Theodorus van Leth
Geboortedatum: 29-07-1871
Gebeurtenis: Registratie
Datum: 1939
Documenttype: Bevolkingsregister
Erfgoedinstelling: Haags Gemeentearchief
Plaats instelling: Den Haag
Collectiegebied: Zuid-Holland
Archief: Bevolkingsregister Den Haag
Pagina: 976930
Registratiedatum: 1913
Akteplaats: 's-Gravenhage

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Theodorus van Leth?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Theodorus van Leth

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Theodorus van Leth


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Geboorte. Archieflocactie: Gelders Archief te Arnhem. Akteplaats: Arnhem. Archief: 207. Inventarisnummer: 76, 29 juli 1871. Aktenummer: 628.
  2. Burgerlijke stand - Huwelijk. Archieflocactie: Haags Gemeentearchief te Den Haag. Akteplaats: Huwelijksakten Den Haag, 's-Gravenhage. Archief: 335-01. Inventarisnummer: 799, 15-05-1907, Huwelijksakten Den Haag. Aktenummer: 767.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 29 juli 1871 lag rond de 16,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De relatieve luchtvochtigheid was 85%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 18 maart » Begin van de Parijse Commune.
    • 27 maart » In Edinburgh wordt de eerste officiële rugbyinterland uit de geschiedenis gespeeld. Schotland wint op Raeburn Place van Engeland.
    • 10 mei » Met het afsluiten van de Vrede van Frankfurt wordt de Frans-Pruisische Oorlog officieel beëindigd.
    • 17 juli » Op de Académie des Sciences in Parijs stelt Zénobe Gramme zijn eerste dynamo voor. Deze dynamo was het vertrekpunt van de moderne elektrische industrie.
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 15 mei 1907 lag tussen 7,2 °C en 14,2 °C en was gemiddeld 10,4 °C. Er was 1,9 uur zonneschijn (12%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1907: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,6 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
    • 26 februari » Oprichting van de Bataafse Petroleum Maatschappij in Den Haag.
    • 15 april » Oprichting van de Argentijnse omnisportclub Unión de Santa Fe.
    • 1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
    • 23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
    • 17 oktober » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Atalanta Bergamo.
  • De temperatuur op 10 maart 1945 lag tussen 5,7 °C en 9,2 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,4 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1945: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,2 miljoen inwoners.
    • 17 januari » Vanwege het oprukkende Rode Leger ontruimen de Duitsers Auschwitz-Birkenau.
    • 14 maart » Herman van Veen, Nederlands cabaretier, zanger, componist en schrijver
    • 17 maart » De Ludendorffbrug te Remagen stort in nadat ze op 7 maart ongeschonden werd ingenomen door de Amerikanen.
    • 16 april » Tweede Wereldoorlog: Bevrijding van de Joodse gevangenen in Buchenwald
    • 27 april » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Politehnica Iaşi.
    • 27 november » België wordt lid van de Verenigde Naties.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Leth

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Leth.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Leth.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Leth (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I35348.php : benaderd 29 september 2026), "Johannes Theodorus van Leth (1871-1945)".