De temperatuur op 9 januari 1907 lag tussen 3,1 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 4,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
13 januari » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Degerfors IF.
16 april » Paus Pius X creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de Belgische aartsbisschop van Mechelen Désiré-Joseph Mercier.
1 augustus » Robert Baden-Powell richt de padvinderij op.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
23 september » Grote brand in woningcomplex aan de Marnixstraat te Amsterdam, 8 doden.
19 oktober » Het eerste nummer van het links-radicale dagblad De Tribune verschijnt.
Trouwdag 11 december 1930
De temperatuur op 11 december 1930 lag tussen -2,8 °C en 2,4 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
24 maart » In Rijnsburg wordt de Nederlandse amateurvoetbalclub Rijnsburgse Boys opgericht.
30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
4 december » Het Vaticaan keurt periodieke onthouding goed als methode voor anticonceptie.
Dag van overlijden 14 juli 1994
De temperatuur op 14 juli 1994 lag tussen 15,5 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 20,2 °C. Er was 8,9 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 8,3 uur zonneschijn (51%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
1 januari » In België stelt Proximus het eerste netwerk voor mobiele telefonie open.
23 februari » Olga Koezenkova vestigt het eerste officiële wereldrecord kogelslingeren bij de vrouwen met een worp van 66,84 meter.
10 mei » In de Amerikaanse staat Illinois wordt seriemoordenaar John Wayne Gacy geëxecuteerd voor de moord op 33 jonge mannen en jongens.
1 november » Vijf kinderen komen om het leven bij een bomaanslag op een begraafplaats in de Algerijnse stad Mostaganem tijdens een plechtigheid op de 40ste verjaardag van het begin van de Algerijnse Onafhankelijkheidsoorlog.
5 november » In Pretoria wordt de Zuid-Afrikaanse theoloog en kerkleider Johan Heyns vermoord; hij krijgt een kogel in het achterhoofd als hij met twee van zijn kleinkinderen in zijn huis zit te kaarten.
18 november » Het Finse parlement stemt met een overweldigende meerderheid voor lidmaatschap van de Europese Unie en plaveit daarmee de weg voor toetreding tot de Unie, volgend jaar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I32063.php : benaderd 30 september 2026), "Josias Verton (1907-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.