Stamboom Menting » Geertje Kaldenberg (1896-1924)

Persoonlijke gegevens Geertje Kaldenberg 


Gezin van Geertje Kaldenberg

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje Kaldenberg?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertje Kaldenberg

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertje Kaldenberg


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Geboorte. Archieflocactie: Gelders Archief. Akteplaats: Herwijnen (Lingewaal). Archief: 207. Inventarisnummer: 4155. Aktenummer: 19.
  2. Burgerlijke stand - Overlijden. Archieflocactie: Gelders Archief. Akteplaats: Herwijnen (Lingewaard). Archief: 207. Inventarisnummer: 8432. Aktenummer: 14.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 mei 1896 lag rond de 12,6 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 1 februari » Première van de opera La bohème van Giacomo Puccini in Turijn, onder leiding van Arturo Toscanini.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 5 april » Opening van de eerste moderne Olympische Spelen in Athene, Griekenland. Zie ook 6 april.
    • 2 juni » De in Engeland werkende Italiaanse ingenieur Guglielmo Marconi ontvangt patent voor zijn uitvinding van de draadloze telegrafie.
  • De temperatuur op 29 april 1924 lag tussen 2,3 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 5,7 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Paul Huf, Nederlands fotograaf († 2002)
    • 3 mei » Oprichting van de Portugese voetbalclub Gil Vicente FC.
    • 20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
    • 30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
    • 2 november » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vijfde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 0-0 gelijk te spelen tegen naaste belager Argentinië.
    • 20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kaldenberg


De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I29697.php : benaderd 27 september 2026), "Geertje Kaldenberg (1896-1924)".