De temperatuur op 10 september 1883 lag rond de 12,7 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
7 februari » Koningin Wilhelmina trouwt met Prins Hendrik. De Gouden Koets wordt daarbij voor het eerst gebruikt.
17 februari » Oprichting van de Noorse voetbalclub Ranheim Fotball.
1 maart » De Wuppertaler Schwebebahn wordt geopend.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
Dag van overlijden 13 augustus 1947
De temperatuur op 13 augustus 1947 lag tussen 12,3 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
8 februari » Jan van der Hoorn wint de negende Elfstedentocht.
14 maart » Billy Crystal, Amerikaans acteur
14 maart » José Happart, Belgisch politicus
21 maart » Encycliek Fulgens Radiatur van Paus Pius XII over Sint Benedictus.
21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I253.php : benaderd 24 september 2026), "Reintje Bloemendaal (1883-1947)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.