Stamboom Menting » Geertje Kolder (1887-1947)

Persoonlijke gegevens Geertje Kolder 


Gezin van Geertje Kolder

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertje Kolder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertje Kolder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertje Kolder

Jan Kolder
1803-1886
Evert Kolder
1855-1925
Aagje Drecht
1852-1927

Geertje Kolder
1887-1947


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Burgerlijke stand - Overlijden. Archieflocactie: Noord-Hollands Archief. Akteplaats: Abbekerk. Aktenummer: 7.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 juli 1887 lag rond de 30,8 °C. De winddruk was 50 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 32%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 4 juni » In Parijs wordt het Institute Pasteur opgericht.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
  • De temperatuur op 26 maart 1947 lag tussen 0,1 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 10,2 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
    • 7 februari » Bij het dorp Qumran worden de Dode Zee-rollen gevonden. Ze bevatten onder meer fragmenten van bijna alle boeken van het Oude Testament.
    • 25 maart » Splitsing van Schotland in twee Rooms-katholieke kerkprovincies: het bestaande Aartsbisdom Saint Andrews en Edinburgh met vier bisdommen en het Aartsbisdom Glasgow met twee nieuwe bisdommen (het Bisdom Motherwell en het Bisdom Paisley).
    • 21 juli » Begin van de eerste politionele actie in Nederlands-Indië.
    • 18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
    • 2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.
    • 29 november » De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties besluit Palestina te verdelen tussen Arabieren en Joden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kolder

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kolder.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kolder.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kolder (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Menting is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Peter Menting, "Stamboom Menting", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-menting/I24440.php : benaderd 24 september 2026), "Geertje Kolder (1887-1947)".